Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie OC

W 3 krokach porównaj oferty OC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Brak ubezpieczenia OC może być bardzo dotkliwy dla kierującego nieubezpieczonym pojazdem. Pamiętajmy, że jest to polisa obowiązkowa dla każdego właściciela samochodu czy innego pojazdu podlegającego rejestracji w Polsce. Jeśli kierowca nie wywiązuje się z obowiązku ubezpieczenia, wynikającego z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych, naraża się na kary finansowe. Dodatkowo, jeśli spowoduje wypadek, finansowe koszty szkód osobowych i majątkowych w ruchu drogowym będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

Podstawowym zadaniem stawianym przed ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej jest przejęcie przez firmę ubezpieczeniową odpowiedzialności za wypłatę odszkodowania za szkody, w wyniku których poszkodowani doznali uszczerbku lub utraty zdrowia bądź życia czy też uszczerbku czy utraty mienia.

Za szkody osobowe ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie do kwoty sumy gwarancyjne 5 mln euro, a za szkody majątkowe do kwoty 1 mln euro. Konstrukcja każdego ubezpieczenia OC jest taka sama, niezależnie od firmy ubezpieczeniowej, w której podpisujemy umowę OC.

Towarzystwa mogą jednak w sposób w zasadzie dowolny kształtować wysokość składki ubezpieczeniowej, biorąc przy tym pod uwagę całą masę czynników, w tym wiek kierowcy, jego doświadczenie za kierownicą, wiek i typ pojazdu, charakter wykorzystywania samochodu oraz przebieg okresu ubezpieczenia. Za bezszkodową jazdę właściciel może otrzymać nawet do 60 proc. zniżek na ubezpieczenie, z kolei młody wiek kierowcy i brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu skutkować może nałożeniem zwyżki ubezpieczeniowej w wysokości np. 10 proc. kwoty wyliczonej składki.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych kierowcy podpisujący umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, mają również możliwość zakupienia dodatkowych opcji. Często taki pakiet jest dużo tańszy, niż np. dwie niezależne polisy. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, gdzie warto poszukać najlepszych ubezpieczeń – oto najnowszy ranking pakietów OC, NNW i rozszerzony Assistance.

13.01.2014

Zgodnie z polskim prawem, każda osoba posiadająca pojazd mechaniczny musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, niezależnie od tego, czy pojazd ten użytkuje, czy jedynie przetrzymuje w garażu. Analitycy Comperia.pl podpowiadają, jakimi kryteriami należy się kierować, by wybrać najlepszą polisę OC? 

03.12.2013

Kupując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej często myślimy, że taka polisa chroni nas przed wszystkimi zdarzeniami losowymi. Niestety, pomimo że zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany  ustawą, to uwzględnia ona także szereg sytuacji, w których ochrona po prostu nie działa. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, o jakich wyłączeniach mowa?

27.09.2013

Ceny polis komunikacyjnych ruszyły. Tym razem w dół. Eksperci Comperia.pl postanowili sprawdzić, czym jest to spowodowane.

27.08.2013

Jeżeli napiszę, że kraje anglosaskie wyprzedzają nas technologicznie, kulturowo, czy obyczajowo zapewne nie zaskoczę wielu. Być może jednak uda mi się to zrobić, jeżeli powiem, że między innymi w Wielkiej Brytanii i Australii już od paru lat funkcjonuje system ubezpieczania pojazdów od OC, gdzie cena polisy oparta jest o ilość pokonywanych kilometrów, a właściwie mil.

28.06.2013

Właściciele samochodów i innych pojazdów mechanicznych są zobowiązani do na wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Bankowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Mało jednak kto wie, że wykupiona przez nas polisa swoją ochroną nie obejmuje nas, tylko tzw. osoby trzecie. Sprawdźmy, z czego to wynika.

21.05.2013