Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Pakiet ubezpieczeniowy OC-AC oferowany w jednej firmie ubezpieczeniowej pozwala na obniżenie sumarycznej składki ubezpieczeniowej, płaconej jednorazowo na całe 12 miesięcy trwania umowy, albo ratalnie, co wiąże się z nieznacznym podwyższeniem kosztów polisy. Kierowca i właściciel samochodu, który decyduje się na wykupienie obu ubezpieczeń komunikacyjnych - obowiązkowej polisy odpowiedzialności cywilnej oraz fakultatywnego autocasco w jednym zakładzie, może liczyć także na uzyskanie w ramach gratisu lub w promocyjnej cenie ubezpieczeń nie spotkaliśmy się, ubezpieczenia szyb i opon, czy pakietu Assistance w wybranej wersji.

Ubezpieczenie OC-AC zapewni właścicielowi pojazdu mechanicznego wszechstronną ochronę ubezpieczeniową, bowiem będzie chroniło nie tylko przed ponoszeniem finansowych konsekwencji spowodowanych przez kierowcę szkód osobowych i majątkowych, ale równocześnie zapewni wypłatę świadczenia z tytułu kradzieży jego pojazdu czy jego uszkodzenia lub zniszczenia, nawet jeśli to on jest sprawcą lub sprawcą jest osoba niezidentyfikowana. Ubezpieczyciele obejmują ochroną ubezpieczeniową również zniszczenia pojazdu w wyniku działania zwierząt lub sił natury - pożaru, powodzi, porażenia pioruna itp.

Składka na zbiorcze ubezpieczenie pojazdu wyliczana jest na podstawie kryteriów dotyczących samochodu i jego właściciela. Istotny jest model, marka, wiek, pojemność silnika i typ pojazdu, miejsce jego rejestracji i parkowania czy liczba zabezpieczeń antywłamaniowych. Na obniżenie lub podwyższenie składki na OC-AC wpływa wiek kierującego pojazdem oraz bezszkodowy przebieg ubezpieczenia. Młody wiek kierowcy powoduje, że firma ubezpieczeniowa może na niego nałożyć zwyżkę na OC-AC, zaś brak szkód i wypadków spowodowanych przez kierowcę w ostatnich latach powoduje, że może on skorzystać z nawet 60-procentowej zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012