Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie OC/AC

Porównaj oferty OC/AC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Kupując pakietowe produkty można zaoszczędzić - tak głoszą proste reguły marketingowe. Teza ta znajduje potwierdzenie w przypadku produktów ubezpieczeniowych, o czym przekonują się klienci zakładów ubezpieczeniowych decydując się na zawarcie umowy na ubezpieczenie komunikacyjne w pakiecie OC i AC.

Ubezpieczenie OC jest obligatoryjne dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Umowa z wybraną firmą ubezpieczeniową musi zostać przy tym podpisana przez kierowcę najpóźniej w dniu upływu poprzedniej polisy lub z dniem rejestracji samochodu w urzędzie. Wszystkie polisy odpowiedzialności cywilnej w ruchu drogowym oferowane w Polsce mają tożsamy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Chronią przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód osobowych i majątkowych wywołanych przez kierowcę.

Chcąc zabezpieczyć również i siebie oraz swój samochód, kierowca ma możliwość wykupienia dodatkowo, fakultatywnie, innych ubezpieczeń między innymi ubezpieczenie Autocasco. Jego zadaniem jest gwarantowanie kierowcy wypłaty świadczenia z ubezpieczenia AC w przypadku kolizji spowodowanej przez niego lub gdy sprawca szkody jest niezidentyfikowany. AC zapewni wypłatę odszkodowania w wysokości ustalonej sumy gwarancyjnej na wypadek kradzieży pojazdu. W przypadku takiego ubezpieczenia zawsze trzeba brać pod uwagę zakres ochrony ubezpieczeniowej. Nie jest on narzucony ustawowo, jak w przypadku polisy odpowiedzialności cywilnej.

W pakiecie OC i AC można zaoszczędzić na wysokości składek ubezpieczeniowych, zwłaszcza, jeśli dotychczas wypracowaliśmy wysokie zniżki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Maksymalnie firma ubezpieczeniowa może obniżyć podstawową wysokość składki na OC o 60 proc. Zwykle czasami te przenoszone są również na kalkulację wysokości składki Autocasco, zwłaszcza jeśli klient decyduje się na wykupienie obu ubezpieczeń w tej samej firmie.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

17.06.2013

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

29.03.2013

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

19.02.2013

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

24.01.2013

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

27.12.2012

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

03.12.2012