Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) należy do grupy ubezpieczeń osobowych, w których ochroną objęte są życie lub zdrowie człowieka. Podstawą do wypłacenia odszkodowania są obrażenia powstałe w wyniku niespodziewanego wypadku. I nie ma tu znaczenia zakres szkody - może to być niewielki uraz, jak złamana ręka, lub zdecydowanie poważniejsze uszczerbki na zdrowiu, będące wynikiem wypadku samochodowego, a nawet śmierć ubezpieczonego.

Dobrze i świadomie wybrane ubezpieczenie NNW jest pomocnym rozwiązaniem, z którego warto korzystać. Oczywiście, nie oszczędzi bólu poszkodowanym, ale pozwoli pokryć koszty leczenia. Warto pamiętać, że polisy tego rodzaju można łączyć, a co za tym idzie, z każdego z zawartych ubezpieczeń NNW otrzymać niezależne odszkodowanie.

Wysokość odszkodowania z polisy NNW zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu. Zwykle za każdy 1 proc. uszczerbku dostajemy 1 proc. sumy ubezpieczenia. Trzeba jednak dokładnie czytać warunki ubezpieczenia, a w szczególności skupić się na wyłączeniach odpowiedzialności. Sposobem na zwiększenie świadczenia z polisy NNW jest skorzystanie z ubezpieczenia z wysoką sumą ubezpieczenia, ponieważ to od tego parametru zależy wysokość odszkodowania.

Należy podkreślić, że ubezpieczyciel nie w każdym przypadku wypłaci odszkodowanie. Na świadczenie nie ma co liczyć osoba, która doznała uszczerbku na zdrowiu w momencie popełniania przestępstwa, pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, podczas prowadzenia pojazdu bez stosownych uprawnień lub w trakcie wyczynowego uprawiania sportu (chyba, że wykupi polisę obejmującą takie zdarzenie).

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, bank przeważnie wymaga od nas polisy na życie z dokładnie określonymi parametrami: sumą ubezpieczenia, rodzajem i czasem trwania ochrony oraz cesją, która sprawia, że na wypadek naszej śmierci to bank jest odbiorcą świadczenia. Przy podpisywaniu takiej umowy nikt nie zastanawia się, czy taka polisa spełnia jego oczekiwania. W przypadku samodzielnego wybierania ubezpieczenia jest zupełnie inaczej. Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

10.03.2016

 Jeśli polisa ma spełniać nasze oczekiwania, to przed jej zakupem warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację i ustalić potencjalne zdarzenia, na wypadek których chcemy się odpowiednio zabezpieczyć. Wbrew pozorom, identyfikacja potrzeb w tym zakresie i dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia nie jest sprawą prostą, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

10.03.2016

Możemy być urodzonymi optymistami, z wiarą patrzeć w przyszłość, ale liczenie na to, że nigdy nie spotka nas nic niespodziewanego to nie optymizm, lecz naiwność. „Wypadki chodzą po ludziach” – mówi stare porzekadło. Co ciekawe Polacy są tego świadomi: aż 81% z nas uważa, że warto mieć polisę na życie, ponieważ daje ona ochronę przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych zdarzeń. Dlaczego zatem tylko 18% z tych osób ma indywidualną polisę na życie?

10.03.2016

Ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona naszej rodziny na wypadek nagłej śmierci. Dzięki polisom na życie można także oszczędzać i inwestować, by budować kapitał na przyszłość. Jak zweryfikować, który cel jest dla nas ważniejszy?

10.03.2016

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każdy z nich oferuje co najmniej kilka rodzajów ubezpieczeń. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć najlepszą polisę?

10.03.2016

Myślisz o zakupie polisy na życie? Nie śpiesz się. Zakup ubezpieczenia to nie zakup nowej sukienki czy wakacji dla rodziny – to wybór na całe życie. Aby był sensowny, polisa musi być dobrana dokładnie do naszych potrzeb, a to wymaga czasu.

10.03.2016