Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego

Wykupując nieobowiązkowe, osobowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, chcemy zagwarantować sobie dodatkowe środki finansowe na wypadek zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń, w wyniku których doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Polisa NNW zapewnia także wypłatę wysokiego odszkodowania dla osób bliskich klientowi, który poniósł śmierć w wyniku niespodziewanego wypadku

.

Żadne pieniądze nie są oczywiście w stanie oszczędzić bólu poszkodowanym czy żałobnikom, ale na pewno staną się one przydatne. Dlatego też dobrze i świadomie wybrane ubezpieczenie NNW będzie dla każdego z nas bardzo pomocne. Dzięki niemu za każdy, nawet najmniejszy uszczerbek na zdrowiu uzyskamy wypłatę odszkodowania, o ile szkoda nie znalazła się w katalogu wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej zakładu

.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jakie muszą zostać przedstawione klientom chcącym podpisać umowę o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, znajdziemy przypadki, w których zakład może zgodnie z prawem odmówić wypłaty świadczenia z polisy NNW. Będzie to miało miejsce między innymi, jeśli do wypadku dojdzie w momencie popełniania przestępstwa, pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub narkotyków, lub w trakcie prowadzenia pojazdu mechanicznego bez ważnych uprawnień.

W przeciwnych wypadkach, Towarzystwo ubezpieczeniowe powinno wypłacić odszkodowanie, w wysokości pewnej części sumy gwarancyjnej polisy NNW. Zwykle wypłacane jest świadczenie w wysokości 1 proc. sumy gwarancyjnej przypadające na każdy 1 proc. uszczerbku na zdrowiu klienta. Dlatego tak istotne jest ustalenie względnie wysokiej sumy gwarancyjnej

.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Przyczyną aż 70% zgonów w Polsce są poważne choroby układu krążenia (m.in. zawały i udary) oraz nowotwory złośliwe. Stąd z roku na rok rośnie wśród Polaków zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Czy jednak wszystkie tak samo chronią przed najgorszym? Jak to jest z tymi polisami?

12.08.2016

Czy za kwotę 30-50 zł rocznie ubezpieczenie szkolne rzeczywiście zapewni Twojemu dziecku odpowiednią ochronę finansową? Udowadniamy, że w wielu przypadkach lepiej zdecydować się na indywidualne NNW.

19.08.2016

Ubezpieczenie na życie po dobry sposób na to, by zapewnić finansową ochronę rodzinie: małżonkowi, dzieciom czy nawet wnukom po naszej śmierci. Tylko, jak wybrać polisę dla siebie i kiedy ubezpieczenie tego typu nie sprosta naszym oczekiwaniom?

15.07.2016

Gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, bank przeważnie wymaga od nas polisy na życie z dokładnie określonymi parametrami: sumą ubezpieczenia, rodzajem i czasem trwania ochrony oraz cesją, która sprawia, że na wypadek naszej śmierci to bank jest odbiorcą świadczenia. Przy podpisywaniu takiej umowy nikt nie zastanawia się, czy taka polisa spełnia jego oczekiwania. W przypadku samodzielnego wybierania ubezpieczenia jest zupełnie inaczej. Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

10.03.2016

 Jeśli polisa ma spełniać nasze oczekiwania, to przed jej zakupem warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację i ustalić potencjalne zdarzenia, na wypadek których chcemy się odpowiednio zabezpieczyć. Wbrew pozorom, identyfikacja potrzeb w tym zakresie i dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia nie jest sprawą prostą, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

10.03.2016

Możemy być urodzonymi optymistami, z wiarą patrzeć w przyszłość, ale liczenie na to, że nigdy nie spotka nas nic niespodziewanego to nie optymizm, lecz naiwność. „Wypadki chodzą po ludziach” – mówi stare porzekadło. Co ciekawe Polacy są tego świadomi: aż 81% z nas uważa, że warto mieć polisę na życie, ponieważ daje ona ochronę przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych zdarzeń. Dlaczego zatem tylko 18% z tych osób ma indywidualną polisę na życie?

10.03.2016