Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego

Na polskim rynku ubezpieczeniowym będziemy mogli wybrać polisę NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków z szerokiej palety ofertowej. Wybierając takie ubezpieczenie musimy kierować się racjonalnymi przesłankami, aby rzeczywiście zapewniało nam ono realną ochronę oraz wypłatę odpowiednio wysokich świadczeń.

Ubezpieczenie NNW ma za zadanie chronić daną osobę przy doznaniu obrażeń powstałych w wyniku niespodziewanego wypadku. Ochroną w polisach NNW każdorazowo obejmowane jest życie i zdrowie człowieka. Oferty ubezpieczeniowe polis NNW, zaliczanych do ubezpieczeń osobowych, mogą różnić się względem siebie między innymi oferowaną sumą gwarancyjną czy zakresem odpowiedzialności odszkodowawczej. Przed podpisaniem umowy musimy rozważyć, czy suma gwarancyjna wyznaczająca górny limit wypłacanych świadczeń z polisy NNW, będzie dla nas odpowiednia. To w korespondencji do niej ustalana jest wysokość odszkodowań dla klientów. Zwykle za każdy 1 proc. uszczerbku dostajemy 1 proc. sumy ubezpieczeniowej. Cała suma wypłacana jest osobom uposażonym w umowie, jeśli dojdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do śmierci klienta

.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy przypadki, w których zakład nie wypłaci odszkodowania. Na świadczenie nie będziemy mogli liczyć, jeśli uszczerbek na zdrowiu został doznany w momencie popełniania przestępstwa, pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających, w wyniku próby samobójczej czy podczas prowadzenia pojazdu bez stosownych uprawnień. Także wypadki sportowców mogą nie być objęte odpowiedzialnością odszkodowawczą w polisie NNW. Lepiej takie kwestie sprawdzić wcześniej, zanim podpiszemy umowę ubezpieczeniową.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Spóźniłeś się kilka dni ze składkami ZUS? Odsetki karne to nie wszystko, z czym będziesz musiał się liczyć. Sprawdź, jakie konsekwencje nieopłacenia składki zdrowotnej i chorobowej Cię czekają.

21.10.2016

Zastanawiasz się nad wykupieniem assistance medycznego, ale nie wiesz, jak to dokładnie działa? Zobacz, na ile usługi tego typu się opłacają.

20.09.2016

Przyczyną aż 70% zgonów w Polsce są poważne choroby układu krążenia (m.in. zawały i udary) oraz nowotwory złośliwe. Stąd z roku na rok rośnie wśród Polaków zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Czy jednak wszystkie tak samo chronią przed najgorszym? Jak to jest z tymi polisami?

12.08.2016

Czy za kwotę 30-50 zł rocznie ubezpieczenie szkolne rzeczywiście zapewni Twojemu dziecku odpowiednią ochronę finansową? Udowadniamy, że w wielu przypadkach lepiej zdecydować się na indywidualne NNW.

19.08.2016

Ubezpieczenie na życie po dobry sposób na to, by zapewnić finansową ochronę rodzinie: małżonkowi, dzieciom czy nawet wnukom po naszej śmierci. Tylko, jak wybrać polisę dla siebie i kiedy ubezpieczenie tego typu nie sprosta naszym oczekiwaniom?

15.07.2016

Gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, bank przeważnie wymaga od nas polisy na życie z dokładnie określonymi parametrami: sumą ubezpieczenia, rodzajem i czasem trwania ochrony oraz cesją, która sprawia, że na wypadek naszej śmierci to bank jest odbiorcą świadczenia. Przy podpisywaniu takiej umowy nikt nie zastanawia się, czy taka polisa spełnia jego oczekiwania. W przypadku samodzielnego wybierania ubezpieczenia jest zupełnie inaczej. Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

10.03.2016