Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków
kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia ochronę życia i zdrowia człowieka. Odszkodowania z polisy NNW wypłacane są za obrażenia powstałe w wyniku niespodziewanego wypadku. Dana osoba, która ubezpieczyła się w ramach oferty NNW może liczyć na świadczenie nawet jeśli w wyniku szkody doszło u niej do niewielkiego urazu, np. złamania nogi czy ręki. Oczywiście, skala urazu wpływa na wysokość odszkodowania wypłacanego z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zwykle, za 1 proc. uszczerbku na zdrowiu klient może otrzymać z ubezpieczenia NNW wypłatę odszkodowania w wysokości 1 proc. sumy gwarancyjnej. Dlatego też przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej koniecznie musimy wziąć pod uwagę to, jaka kwota gwarancyjna jest uwzględniona w ofercie. Im suma gwarancyjna będzie wyższa, tym świadczenia z polisy NNW również będą rosły, ale jednocześnie klient musi liczyć się z wysoką składką na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie NNW jest nieobowiązkowe i zaliczane jest do ubezpieczeń osobowych. Dobrze i świadomie wybrane pozwala na pozyskanie środków finansowych w momencie, kiedy będą one nam najbardziej potrzebne. Odszkodowania z NNW nie zaoszczędzą bólu i problemów zdrowotnych klientom, ale przyniosą środki finansowe, które można przeznaczyć na przykład na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

.

W większości przypadków z polisy NNW nie można liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli do wypadku doszło pod wpływem alkoholu, narkotyków czy środków odurzających, czy na przykład podczas popełniania przestępstwa bądź prowadzenia pojazdu bez ważnych uprawnień. Takie wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej firmy ubezpieczeniowej znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, bank przeważnie wymaga od nas polisy na życie z dokładnie określonymi parametrami: sumą ubezpieczenia, rodzajem i czasem trwania ochrony oraz cesją, która sprawia, że na wypadek naszej śmierci to bank jest odbiorcą świadczenia. Przy podpisywaniu takiej umowy nikt nie zastanawia się, czy taka polisa spełnia jego oczekiwania. W przypadku samodzielnego wybierania ubezpieczenia jest zupełnie inaczej. Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

10.03.2016

 Jeśli polisa ma spełniać nasze oczekiwania, to przed jej zakupem warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację i ustalić potencjalne zdarzenia, na wypadek których chcemy się odpowiednio zabezpieczyć. Wbrew pozorom, identyfikacja potrzeb w tym zakresie i dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia nie jest sprawą prostą, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

10.03.2016

Możemy być urodzonymi optymistami, z wiarą patrzeć w przyszłość, ale liczenie na to, że nigdy nie spotka nas nic niespodziewanego to nie optymizm, lecz naiwność. „Wypadki chodzą po ludziach” – mówi stare porzekadło. Co ciekawe Polacy są tego świadomi: aż 81% z nas uważa, że warto mieć polisę na życie, ponieważ daje ona ochronę przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych zdarzeń. Dlaczego zatem tylko 18% z tych osób ma indywidualną polisę na życie?

10.03.2016

Ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona naszej rodziny na wypadek nagłej śmierci. Dzięki polisom na życie można także oszczędzać i inwestować, by budować kapitał na przyszłość. Jak zweryfikować, który cel jest dla nas ważniejszy?

10.03.2016

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każdy z nich oferuje co najmniej kilka rodzajów ubezpieczeń. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć najlepszą polisę?

10.03.2016

Myślisz o zakupie polisy na życie? Nie śpiesz się. Zakup ubezpieczenia to nie zakup nowej sukienki czy wakacji dla rodziny – to wybór na całe życie. Aby był sensowny, polisa musi być dobrana dokładnie do naszych potrzeb, a to wymaga czasu.

10.03.2016