Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ubezpieczając mieszkanie zapewniamy sobie ochronę finansową przed szkodami będącymi skutkiem zaistnienia przewidzianych zdarzeń losowych w naszym domu czy mieszkaniu. Ochronie w ramach takiej polisy mogą podlegać mury i dach mieszkania, elementy stałe i elementy ruchome. Zakres ochrony ubezpieczeniowej zależy od tego, jaki wariant polisy wykupi klient. Musi on także wiedzieć, że ubezpieczyciel może w umowie i w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia zawrzeć liczne wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej. Dzięki temu będzie mógł m.in. odmówić wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia mieszkaniowego, jeśli mieszkanie zostanie zniszczone w pożarze zaprószonym przez samego właściciela.

Dlatego też przed złożeniem podpisu pod umową ubezpieczeniową powinniśmy sprawdzić, czy oferowany nam uprzednio zakres ochrony ubezpieczeniowej w polisie mieszkaniowej jest dla nas odpowiedni. Ważne jest też ustalenie z zakładem adekwatnej sumy gwarancyjnej, wyznaczającej limit odpowiedzialności finansowej za szkody powstałe w mieszkaniu. Ubezpieczyciel wypłaca pełną sumę gwarancyjną na przykład w wypadku zniszczenia całkowitego nieruchomości przy wybuchu gazu w budynku czy pożaru. Suma gwarancyjna powinna zatem być na tyle wysoka, aby umożliwić klientowi zakup nowego mieszkania o podobnym standardzie. Najlepiej, aby odpowiadała ona rzeczywistej wartości mieszkania w dniu zawierania polisy mieszkaniowej, dzięki czemu wypłacane odszkodowania będą zawsze odpowiednio wysokie do skali poniesionych przez ubezpieczenia szkód.

Ubezpieczenie mieszkania może zostać poszerzone o dodatkowe polisy, m.in. mieszkaniowe ubezpieczenie OC czy pakiet Assistance, co wiąże się z koniecznością opłacenia dodatkowej składki ubezpieczeniowej.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015

Na polskich cmentarzach każdego roku dochodzi do zniszczeń nagrobków spowodowanych atakami wandali, kradzieżami czy też skutkami zjawisk atmosferycznych. Tego typu sytuacje powodują straty finansowe sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, biorąc pod uwagę ceny grobowców oraz koszty usług kamieniarskich. W związku z tym warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobków. Tylko na jaką ochronę możemy liczyć?

02.11.2015