Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Mieszkanie lub dom często stanowi dorobek całego życia właścicieli. Warto więc zabezpieczyć go przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Takie założenia spełniają ubezpieczenia mieszkania, które pozwalają na uzyskanie odszkodowania na wypadek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty mieszkania lub domu oraz jego elementów wyposażenia.

Na rynku ubezpieczeniowym w Polsce wyróżnia się całą masę ubezpieczeń, ale generalnie ubezpieczenia mieszkań dzielą się na trzy podstawowe rodzaje ze względu na zakres ochrony ubezpieczeniowej. Podstawowa polisa dotyczy jedynie murów i dachu budynku, czyli tak naprawdę stanu surowego otwartego. Ubezpieczenie w szerszym zakresie będzie obejmowało swoim zasięgiem elementy stałe w mieszkaniu, w tym tynki, podłogi, okna, drzwi czy instalacje hydrauliczne i elektryczne. Jeśli chcemy ponadto zabezpieczyć swoje ruchomości, możemy to zrobić w ramach jednej polisy. Wówczas zakład bierze odpowiedzialność za rzeczy ruchome w mieszkaniu, w tym meble, sprzęt RTV i AGD, sprzęt komputerowy czy inne, cenne aktywa.

Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej klient każdorazowo powinien sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje odpowiednie dla niego elementy. Powinien również przejrzeć Ogólne Warunki Ubezpieczenia dla polisy, w których znajdzie wszystkie wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Ubezpieczenie mieszkania można rozszerzyć po uiszczeniu dodatkowej składki, o mieszkaniowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej czy też pakiet pomocowy Assistance.

Przy ustalaniu warunków ubezpieczenia klient negocjuje z daną firmą wysokość sumy gwarancyjnej w polisie. Powinna ona odpowiadać rzeczywistej wartości mieszkania, bowiem wyznacza górny limit odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015

Na polskich cmentarzach każdego roku dochodzi do zniszczeń nagrobków spowodowanych atakami wandali, kradzieżami czy też skutkami zjawisk atmosferycznych. Tego typu sytuacje powodują straty finansowe sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, biorąc pod uwagę ceny grobowców oraz koszty usług kamieniarskich. W związku z tym warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobków. Tylko na jaką ochronę możemy liczyć?

02.11.2015