Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ubezpieczenie mieszkania lub domu służą finansowemu zabezpieczeniu ich właściciela na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak zalanie, pożar, czy kradzież. Ochronie mogą podlegać zarówno mury, podłogi, czy grunty, jak i rzeczy ruchome, które znajdują się wewnątrz, np. meble, sprzęt elektroniczny, AGD czy cenne aktywa.

Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje ubezpieczeń mieszkań. Pierwsze dotyczy jedynie murów i dachu, czyli tak naprawdę stanu surowego otwartego. Drugie obejmuje elementy stałe, czyli również tynki, podłogi i instalacje elektryczne. Trzecie chroni również rzeczy ruchome, czyli wszystkie sprzęty, które w mieszkaniu się znajdują.

Przy wyborze odpowiedniej polisy bardzo ważne jest sprawdzenie, czy jej zakres obejmuje wszystkie istotne dla nas elementy. Należy również zapoznać się ze wszystkimi wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Informacje na ten temat znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych coraz częściej pojawiają się również mieszkaniowe ubezpieczenia OC oraz assistance. Polisa OC chroni posiadacza od finansowych konsekwencji szkód, które on wyrządzi osobie trzeciej, np. gdy zaleje sąsiada mieszkającego piętro niżej. Natomiast ubezpieczenia assistance zapewniają pomoc fachowca na wypadek awarii, m.in. elektryka lub hydraulika.

Decydują się na ubezpieczenie mieszkania, warto pamiętać, że kluczowe jest określenie jego wartości – to właśnie ona określa sumę ubezpieczenia, która wyznacza maksymalny poziom odpowiedzialności towarzystwa za szkody.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015

Na polskich cmentarzach każdego roku dochodzi do zniszczeń nagrobków spowodowanych atakami wandali, kradzieżami czy też skutkami zjawisk atmosferycznych. Tego typu sytuacje powodują straty finansowe sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, biorąc pod uwagę ceny grobowców oraz koszty usług kamieniarskich. W związku z tym warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobków. Tylko na jaką ochronę możemy liczyć?

02.11.2015