Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ubezpieczenia mieszkaniowe chronią właścicieli nieruchomości przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Zakład podpisujący z klientem umowę ubezpieczeniową zobowiązuje się do wypłaty stosownego odszkodowania, w ramach ustalonej sumy gwarancyjnej, na wypadek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty mieszkania i jego poszczególnych elementów, w wyniku działania sił natury czy osób trzecich.

W podstawowym wariancie ubezpieczeniowym polisa mieszkaniowa chroni jedynie mury i dach nieruchomości. Natomiast w rozszerzonym, może ona obejmować swoim zakresem elementy stałe w mieszkaniu - tynki, podłogi, okna, drzwi czy instalacje, a także elementy ruchome - wyposażenie RTV i AGD, sprzęty komputerowe, cenne aktywa lub meble.

Zakres ubezpieczenia mieszkaniowego zawsze podlega indywidualnym negocjacjom z właścicielem nieruchomości. Powinien on przed złożeniem swojego podpisu pod umową ubezpieczenia mieszkania sprawdzić, jakie są warunki wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej, tj. kiedy zgodnie z prawem ubezpieczyciel będzie mógł odmówić wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego. Takie informacje pozyskamy z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, jakie muszą zostać udostępnione klientowi przez każde Towarzystwo ubezpieczeniowe.

Przy ubezpieczeniu mieszkania musimy ustalić wysokość sumy gwarancyjnej, decydującej w przyszłości o wysokości wypłacanych odszkodowań z polisy. Powinna ona odpowiadać rzeczywistej, aktualnej wartości mieszkania. Jej zaniżanie wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej z korzyścią dla klienta, ale występuje przy tym zjawisko niedoubezpieczenia. Wypłacone np. odszkodowanie za szkodę całkowitą, tj. utratę mieszkania, będzie zbyt niskie na to, aby klient mógł sobie pozwolić na zakup nowego mieszkania o podobnym standardzie.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Szukasz dobrego ubezpieczenia domu? Przed wybraniem oferty musisz sprawdzić, czy polisa, którą chcesz wykupić na pewno zawiera te 4 najistotniejsze elementy.

28.01.2017

Uważasz, że skoro prowadzisz firmę przez internet, to nie musisz się obawiać o ewentualne straty? Nawet jeśli prowadzisz stosunkowo bezpieczny e-biznes, handel on-line, gdzie tylko pośredniczysz przy zakupie produktów, powinieneś zastanowić się nad odpowiednią polisą. Sprawdź, które ubezpieczenie dla sklepu internetowego warto wybrać.

27.01.2017

Czasem chcemy, czasem musimy - choć polisę mieszkaniową kupujemy z różnych powodów, warto, by jej jakość szła w parze z ceną. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę za cenę 100-300 zł rocznie zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie (murów) mieszkania? Zobacz, czy w ogóle warto się na nie decydować.

28.09.2016

Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015