Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Podpisując umowę ubezpieczenia mieszkania lub domu musimy wiedzieć, jakie elementy składowe ona zawiera i jakie są wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej danej firmy. Takie informacje możemy uzyskać z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, jakie obowiązkowo muszą zostać udostępnione każdemu potencjalnemu klientowi zakładu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia mieszkań lub domów w różnych wariantach. Najprostszy obejmuje ochronę tylko murów i dachu budynku. Tego rodzaju polisy są zawierane między innymi w przypadku zabezpieczania kredytu hipotecznego w banku. Większe bezpieczeństwo i szansę wypłaty odszkodowania zapewniają polisy obejmujące ochroną również elementy stałe i ruchome w mieszkaniu. W takim przypadku ubezpieczenie nieruchomości będzie służyło finansowemu zabezpieczeniu właściciela na wypadek zniszczenia, uszkodzenia czy kradzieży podłóg, tynków, elementów instalacji elektrycznej czy hydraulicznej, czy sprzętu AGD i RTV oraz mebli i innych aktywów znajdujących się w mieszkaniu.

Ubezpieczyciel może zaproponować rozbudowanie podstawowej polisy ubezpieczenia mieszkania o mieszkaniowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz pakiet Assistance. Pierwsze ubezpieczenie chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji szkód wyrządzonych osobom trzecim przez właściciela nieruchomości w toku jej użytkowania. Pakiet Assistance zapewni domownikom wsparcie fachowców na wypadek awarii, czy nawet opiekę niani nad niepełnoletnimi dziećmi klienta, jeśli zajdzie taka konieczność.

Składka na ubezpieczenie mieszkania uzależniona jest od zakresu ubezpieczenia nieruchomości oraz od wysokości sumy gwarancyjnej, która generalnie powinna odpowiadać rzeczywistej, aktualnej wartości ubezpieczanego mieszkania.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Posiadasz ubezpieczenie od klęsk żywiołowych lub jako rolnik korzystasz z obowiązkowego ubezpieczenia budynków gospodarczych? Wyjaśniamy, co powinieneś zrobić, żebyś mógł liczyć na pełne odszkodowanie za straty spowodowane przez nawałnice.

28.08.2017

W ofercie Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group pojawiła się innowacyjna propozycja: polisa mieszkaniowa z usługą iMe, w której skład wchodzi help desk IT i konsultacje informatyczne.

29.05.2017

Szukasz dobrego ubezpieczenia domu? Przed wybraniem oferty musisz sprawdzić, czy polisa, którą chcesz wykupić na pewno zawiera te 4 najistotniejsze elementy.

28.01.2017

Uważasz, że skoro prowadzisz firmę przez internet, to nie musisz się obawiać o ewentualne straty? Nawet jeśli prowadzisz stosunkowo bezpieczny e-biznes, handel on-line, gdzie tylko pośredniczysz przy zakupie produktów, powinieneś zastanowić się nad odpowiednią polisą. Sprawdź, które ubezpieczenie dla sklepu internetowego warto wybrać.

27.01.2017

Czasem chcemy, czasem musimy - choć polisę mieszkaniową kupujemy z różnych powodów, warto, by jej jakość szła w parze z ceną. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę za cenę 100-300 zł rocznie zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie (murów) mieszkania? Zobacz, czy w ogóle warto się na nie decydować.

28.09.2016

Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016