Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Podstawową funkcją, jaką ma spełniać ubezpieczenie mieszkania lub domu, jest zapewnienie finansowej ochrony właścicielowi nieruchomości na wypadek zniszczenia, uszkodzenia lub utraty mieszkania lub jego elementów stałych i ruchomych, w wyniku działania osób trzecich lub sił natury.

Na polskim rynku ubezpieczeniowym wyróżnia się trzy podstawowe polisy mieszkaniowe. W pierwszym przypadku podstawowe ubezpieczenie nieruchomości obejmuje zasięgiem ochrony wyłącznie mury i dach, czyli tak naprawdę stan surowy otwarty. W drugiej opcji zakres ubezpieczenia ulega rozszerzeniu na elementy stałe, czyli również tynki, podłogi, instalacje, stolarkę okienną i drzwiową. Najbardziej kompleksowe polisy mieszkaniowe chronią właścicieli także przed uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą rzeczy ruchomych z mieszkania, czyli mebli, sprzętu elektronicznego czy cennych aktywów.

Przy wyborze polisy mieszkaniowej i podpisywaniu umowy z wybranym towarzystwem, warto sięgnąć po Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Będziemy mogli sprawdzić w nich, czy polisa swoim zakresem obejmuje wszystkie istotne dla nas elementy oraz jakie są wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela.

Wysokość składki na ubezpieczenie mieszkania uzależniona jest od zakresu ubezpieczenia, wewnętrznej polityki ustalania kosztów ubezpieczenia w danym zakładzie i oczywiście od sumy gwarancyjnej. Suma ta wyznacza górną granicę odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela. Powinna generalnie odpowiadać rzeczywistej, aktualnej wartości ubezpieczanej nieruchomości. Dzięki temu jej wypłata, np. w przypadku doszczętnego zniszczenia mieszkania w wyniku pożaru, pozwoli na zakup podobnej nieruchomości właścicielowi.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015

Na polskich cmentarzach każdego roku dochodzi do zniszczeń nagrobków spowodowanych atakami wandali, kradzieżami czy też skutkami zjawisk atmosferycznych. Tego typu sytuacje powodują straty finansowe sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, biorąc pod uwagę ceny grobowców oraz koszty usług kamieniarskich. W związku z tym warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobków. Tylko na jaką ochronę możemy liczyć?

02.11.2015