Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W przypadku zalania mieszkania właściciele oczekują, że szkody zostaną zrekompensowane im z wykupionego uprzednio ubezpieczenia nieruchomości. Niemniej, nie zawsze będzie to miało miejsce. Wszystko zależy od wybranego zakresu ubezpieczenia domu lub mieszkania oraz od założonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wyłączeń odpowiedzialności odszkodowawczej zakładu za szkody.

Aby nie czuć się rozczarowanym na wypadek odmowy wypłaty świadczenia z polisy mieszkaniowej, przed podpisaniem umowy z wybraną firmą należy przeczytać i przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W dokumencie tym muszą zostać wskazane wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące roztaczanej nad mieszkaniem czy domem ochrony ubezpieczeniowej. Między innymi, ubezpieczyciel wskazuje w OWU, kiedy nie wypłaci odszkodowania oraz w jakiej wysokości sumę gwarancyjną ustanawia się dla ubezpieczenia mieszkania.

Suma gwarancyjna wyznacza górny poziom odpowiedzialności finansowej zakładu za powstałe szkody z wybranego przez klienta zakresu ubezpieczenia. Suma ta powinna odpowiadać rzeczywistej, aktualnej wartości mieszkania, aby wypłacane odszkodowania i świadczenia z polisy były adekwatne do rozmiaru poniesionych przez klienta szkód.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu służy finansowemu zabezpieczeniu właściciela nieruchomości na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, m.in. powodzi, pożaru, wybuchu gazu, tornada, czy kradzieży. Ochronie mogą podlegać, w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, mury i dach nieruchomości, elementy stałe oraz elementy ruchome znajdujące się w mieszkaniu. Ubezpieczenie mieszkania może zostać poszerzone o mieszkaniowe ubezpieczenie OC oraz Assistance.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W ofercie Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group pojawiła się innowacyjna propozycja: polisa mieszkaniowa z usługą iMe, w której skład wchodzi help desk IT i konsultacje informatyczne.

29.05.2017

Szukasz dobrego ubezpieczenia domu? Przed wybraniem oferty musisz sprawdzić, czy polisa, którą chcesz wykupić na pewno zawiera te 4 najistotniejsze elementy.

28.01.2017

Uważasz, że skoro prowadzisz firmę przez internet, to nie musisz się obawiać o ewentualne straty? Nawet jeśli prowadzisz stosunkowo bezpieczny e-biznes, handel on-line, gdzie tylko pośredniczysz przy zakupie produktów, powinieneś zastanowić się nad odpowiednią polisą. Sprawdź, które ubezpieczenie dla sklepu internetowego warto wybrać.

27.01.2017

Czasem chcemy, czasem musimy - choć polisę mieszkaniową kupujemy z różnych powodów, warto, by jej jakość szła w parze z ceną. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę za cenę 100-300 zł rocznie zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie (murów) mieszkania? Zobacz, czy w ogóle warto się na nie decydować.

28.09.2016

Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015