Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ubezpieczając mieszkanie lub dom jego właściciel musi podjąć kilka decyzji odnośnie konstrukcji swojej polisy. W pierwszej kolejności powinien on wybrać firmę ubezpieczeniową, w której zechce wykupić ubezpieczenie mieszkania. Nie należy przy tym kierować się wyłącznie ceną ubezpieczenia. Niska składka na ubezpieczenie mienia może być związana z wąskim zakresem ochrony ubezpieczeniowej oraz skrajnie niską, nieadekwatną do wartości nieruchomości, sumą gwarancyjną.

Generalnie, ubezpieczenie mieszkania lub domu powinno zapewniać finansowe zabezpieczenie właściciela nieruchomości na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak zalanie, pożar, wybuch gazu, akty wandalizmu czy kradzież. Ubezpieczając mieszkanie należy się zastanowić, co ma być właściwie przedmiotem ochrony świadczonej przez zakład. Mogą podlegać jej tylko mury i dach mieszkania, jak również elementy stałe czy dodatkowo elementy ruchome. Im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym droższe będzie ubezpieczenie, ale będzie ono jednocześnie zapewniało komfort dla klienta.

Ubezpieczyciele oferują możliwość poszerzenia zakresu ochrony ubezpieczeniowej poprzez wykupienie do polisy mieszkaniowej także mieszkaniowego ubezpieczenia OC czy pakietu Assistance. Pierwsze ubezpieczenie chroni przed ponoszeniem przez właściciela nieruchomości finansowych konsekwencji szkód wywołanych osobom trzecim, np. zalanie mieszkania sąsiada, z kolei pakiet Assistance zapewnia wszechstronną pomoc domownikom przy wszelkiego rodzaju awariach itp.

Przed podpisaniem umowy z firmą ubezpieczeniową klient powinien zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, a w nich z wyłączeniami odpowiedzialności zakładu za zaistniałe szkody.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Czasem chcemy, czasem musimy - choć polisę mieszkaniową kupujemy z różnych powodów, warto, by jej jakość szła w parze z ceną. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę za cenę 100-300 zł rocznie zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie (murów) mieszkania? Zobacz, czy w ogóle warto się na nie decydować.

28.09.2016

Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015