Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wykupując ubezpieczenie mieszkania celem klienta jest zabezpieczenie swojego dorobku. Często istnieje też obowiązek zawarcia polisy ubezpieczenia mieszkania, z uwagi na konieczność zabezpieczenia zaciąganego w banku kredytu hipotecznego. Wówczas wystarczy zapewnić jedynie podstawową ochronę ubezpieczeniową dla nieruchomości. Jest to ubezpieczenie, które dotyczy tylko stanu surowego otwartego lokalu mieszkalnego, tj. murów i dachu. Z punktu widzenia samego klienta, takie ubezpieczenie przynosi niewielkie korzyści, jeśli w praktyce zaistnieją nieprzewidziane zdarzenia losowe, takie jak zalanie, pożar czy włamanie z kradzieżą do mieszkania.

Dlatego korzystniejszą ofertą jest ubezpieczenie mieszkania wraz z elementami stałymi, tj. tynkami, podłogami, instalacjami i stolarką okienną oraz drzwiową. Można także zdecydować się na najbardziej rozbudowane ubezpieczenie mieszkania, które chroni cenne aktywa - wszystkie rzeczy ruchome, w tym meble, sprzęt RTV, AGD, sprzęt komputerowy itp. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje także do polisy mieszkaniowej, ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) w życiu prywatnym oraz pakiet Assistance. Pierwsza polisa zapewni wypłatę świadczenia, jeśli ubezpieczony spowoduje szkodę u osób trzecich, np. zaleje mieszkanie sąsiada. Z kolei, Assistance zapewni wszechstronną pomoc np. jeśli dojdzie do awarii hydraulicznej.

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania należy dokładnie przeczytać jego Ogólne Warunki Ubezpieczenia, sprawdzając w szczególności możliwe wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej firmy ubezpieczeniowej za szkody. Trzeba także ustalić właściwą sumę gwarancyjną dla ubezpieczenia, wyznaczającą górny pułap odszkodowań, jakie można uzyskać z polisy mieszkaniowej.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Czasem chcemy, czasem musimy - choć polisę mieszkaniową kupujemy z różnych powodów, warto, by jej jakość szła w parze z ceną. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę za cenę 100-300 zł rocznie zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie (murów) mieszkania? Zobacz, czy w ogóle warto się na nie decydować.

28.09.2016

Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015