Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie mieszkania

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ubezpieczenie mieszkania można wykupić w dowolnie wybranej firmie ubezpieczeniowej. Generalnie, zakłady oferują trzy rodzaje tego typu polis. Pierwsza, najbardziej podstawowa służy finansowemu zabezpieczeniu właściciela na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, ale wyłącznie w zakresie szkód w murach i dachu budynku. Takie ubezpieczenie zawierane jest np. na życzenie banku, jeśli żąda on dodatkowego zabezpieczenia kredytowanej nieruchomości. Jest to wówczas ubezpieczenie mieszkania od ognia i innych zdarzeń.

Chcąc zapewnić sobie szerszą ochronę z ubezpieczenia mieszkania, jego zakres musi obejmować ponadto elementy stałe i ruchome w domu. Do elementów stałych zalicza się tynki, podłogi, sufity, glazurę, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje czy też inne, podobne części składowe. Ruchomości także mogą podlegać ochronie z tytułu zawartego przez właściciela mieszkania ubezpieczenia. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie za zniszczenie, uszkodzenie lub utratę mebli, sprzętu AGD i RTV czy innych, cennych aktywów z mieszkania.

Przed podpisaniem wynegocjowanej umowy ubezpieczeniowej klient powinien sprawdzić, czy na pewno obejmuje ona swoim zakresem wszystkie najbardziej istotne dla niego elementy. Powinien skontrolować ustaloną sumę gwarancyjną oraz wszystkie wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela. Do takich informacji najłatwiej dotrzeć sięgając po Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Im wyższa suma gwarancyjna w ubezpieczeniu mieszkania, tym wyższą składkę opłaci klient. Najlepiej, aby suma odpowiadała rzeczywistej wartości ubezpieczanej nieruchomości. Dzięki temu klient będzie uzyskiwał świadczenia z polisy mieszkaniowej adekwatne do skali i kosztów poniesionych przez siebie szkód. Ubezpieczenie mieszkania można rozszerzyć wykupując dodatkowe polisy - pakiet Assistance czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (odpowiedzialności cywilnej).

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Dla wielu z nas dom jest nie tylko ostoją i azylem, ale również dorobkiem życia, w który systematycznie lokujemy wszelkie pojawiające się nadwyżki finansowe. By móc poczuć się w nim pełni bezpiecznie, warto zadbać o jego ubezpieczenie. Nie należy się przy tym zniechęcać stosunkowo wysokimi kosztami takiej ochrony - zwłaszcza, że istnieją skuteczne sposoby na ich obniżenie. Podpowiadamy, jakie drzwi wybrać, by dostać zniżkę na ubezpieczenie domu.

28.01.2016

Ubezpieczenie mieszkania występuje w wielu wariantach - możemy wykupić polisę chroniącą same mury lub ubezpieczyć się od szkód, jakie wynikną z naszej winy, na przykład wskutek zalania sąsiada z dołu. Całkiem inną kwestią jest ubezpieczenie wyposażenia domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego i AGD. Jak ubezpieczyć sprzęty elektroniczne, by zapewnić sobie ochronę przed stratami finansowymi po zepsuciu się urządzeń?

15.12.2015

Każdy kredytobiorca, decydując się na kredyt hipoteczny, musi liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od niego ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Polisy oferowane przez instytucje finansowe mają na ogół okrojony zakres ubezpieczenia. Czy polisa przy kredycie chroni mieszkanie przed zalaniem?

02.12.2015

Polisa mieszkaniowa nie należy w Polsce do ubezpieczeń obowiązkowych. Wynajem nieruchomości związany jest jednak z dużym ryzykiem - zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy. Zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi umowa najmu, a także ubezpieczenie. Jak wybrać odpowiednią polisę dla wynajmowanego lokalu?

25.11.2015

Osoby, które ubezpieczyły swój dom lub mieszkanie, mają określone obowiązki, które wynikają z prawa budowlanego. Jeśli ich nie dopilnują, w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia. Sprawdź, co i jak często należy kontrolować w swojej nieruchomości.

06.11.2015

Na polskich cmentarzach każdego roku dochodzi do zniszczeń nagrobków spowodowanych atakami wandali, kradzieżami czy też skutkami zjawisk atmosferycznych. Tego typu sytuacje powodują straty finansowe sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, biorąc pod uwagę ceny grobowców oraz koszty usług kamieniarskich. W związku z tym warto pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobków. Tylko na jaką ochronę możemy liczyć?

02.11.2015