Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne powinno być elementarnym składnikiem przygotowań do podróży zagranicznej. Niestety, nie zawsze się tak dzieje. Tymczasem, wydatek na składkę ubezpieczeniową nie jest bezzasadny. Nawet jeśli turysta posiada ważną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, działającą w krajach Unii Europejskiej i w EFTA, to nie przyniesie mu ona pełnej ochrony ubezpieczeniowej.

Podstawową funkcją spełnianą przez ubezpieczenie turystyczne jest gwarantowanie klientowi pokrycia kosztów leczenia za granicą. Są to koszty związane z chorobą czy kontuzją i jej leczeniem. Nawet transport medyczny czy wydatki związane z organizacją akcji ratowniczej mogą by pokrywane z ubezpieczenia turystycznego, o ile ustalona zostanie dla niego odpowiednio wysoka suma gwarancyjna. Zaniżanie jej powoduje, że zakres ochrony ubezpieczeniowej i odpowiedzialności odszkodowawczej zakładu za szkody, będzie niższy.

Ponadto, ubezpieczenie turystyczne prócz kosztów leczenia, może obejmować szereg innych opcji ważnych dla turysty. Zalicza się do nich ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, gwarantujące wypłatę odszkodowania w przypadku zdarzeń skutkujących śmiercią ubezpieczonego lub powstaniem trwałego uszczerbku na zdrowiu. Można skorzystać także z wybranego programu pomocy turyście za granicą. Ubezpieczenie Assistance zapewni m.in. organizację opieki medycznej dla turysty i podróżujących z nim osób. Firma ubezpieczeniowa może zaproponować klientowi ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej turysty i osób towarzyszących. Jeśli spowodują oni szkody majątkowe i osobowe, to ubezpieczyciel pokryje ich koszty. Przydatnym ubezpieczeniem turystycznym okazuje się ubezpieczenie bagażu, opóźnienia lotu czy kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Koniec lata to okres wzmożonych skarg na biura podróży, które nie chcą niezadowolonym klientom zwrócić pieniędzy za niezgodne z opisem wycieczki. Mimo wszystko w większości przypadków, by móc liczyć na zwrot części poniesionych kosztów, wystarczy pisemna reklamacja.

29.08.2016

Dziś w Turcji ogłoszono stan wyjątkowy. To odpowiedź na zagrożenia, z jakimi obecnie zmaga się kraj po nieudanej próbie zamachu stanu. MSZ ostrzega przed podróżami w tamte rejony, ale touroperatorzy zapewniają, że polskim turystom nic nie grozi. Czy to prawda? Czy urlop w Turcji będzie w wakacje 2016 bezpieczny?

21.07.2016

Planując wyjazd (wypoczynkowy lub służbowy) za granicę, warto posiadać ze sobą ubezpieczenie turystyczne. W trakcie wyjazdu mogą nas zaskoczyć niespodziewane sytuacje, które spowodują przedłużenie podróży. Czy na wyjeździe można przedłużyć polisę turystyczną?

23.03.2016

Polisa turystyczna jest niezbędna w trakcie wyjazdu wypoczynkowego - zwłaszcza za granicę. Tego typu zabezpieczenie pozwala nam wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia finansowe związane z nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie mogą nas spotkać na wczasach czy w podróży. A co potrzebne jest do wykupienia ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź formalności.

03.03.2016

Wybierając się na zimowy wypoczynek związany z jazdą nartach lub na snowboardzie, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ubezpieczyciele definiują różnicę pomiędzy uprawianiem sportu amatorsko a wyczynowo. Od tego określenia może zależeć cena polisy turystycznej.

01.03.2016

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty nie tylko na stoki w naszym kraju, ale także za granicą. Niektórzy z nich twierdzą z przekonaniem, że nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia podczas takiego wypoczynku. Czy to prawda? Którzy narciarze powinni wykupić polisę turystyczną?

29.02.2016