Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie turystyczne

Podczas wyjazdu zagranicznego wiele może się zdarzyć, a turysta powinien uwzględnić w swoich planach również czarny scenariusz. W podróży można zachorować, paść ofiarą kradzieży, ulec wypadkowi czy też musieć poddać się hospitalizacji. We wszystkich takich przypadkach pomocna okazuje się polisa turystyczna.

Wyjeżdżając do Unii Europejskiej lub krajów EFTA wielu turystów twierdzi, że nie potrzebuje indywidualnego ubezpieczenia turystycznego, ponieważ można bezpłatnie z NFZ-tu uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ma ona jednak wąski zakres ochrony i nie obejmie swoim zasięgiem między innymi kosztów usług medycznych płatnych w danym kraju czy też transportu medycznego, jeśli zajdzie taka konieczność. W odróżnieniu od karty EKUZ większość polis turystycznych pokrywa wszystkie koszty leczenia i hospitalizacji klientów poza granicami kraju, nie ograniczając się jedynie do krajów europejskich. Ubezpieczyciel pokryje koszty, do wyznaczonej sumy gwarancyjnej, związane z leczeniem szpitalnym i ambulatoryjnym, transportem medycznym, akcjami ratowniczymi, czy wizytami u specjalistów i zakupem niezbędnych lekarstw.

Ubezpieczenie turystyczne z gwarantowanym świadczeniem KL, można poszerzyć na życzenie klienta zakładu ubezpieczeniowego o dodatkowe opcje, w tym NNW, OC w życiu prywatnym, Pakiet Assistance, ubezpieczenie bagażu podróżnego, kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej czy opóźnionego lotu. Im więcej elementów składowych ma polisa turystyczna, tym w szerszym zakresie chroniony jest turysta i podróżujące z nim osoby, ale wyższą składkę musi on opłacić. Należy pamiętać, że dla zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczenie turystyczne musi zostać wykupione na pewien czas przed planowanym wyjazdem za granicę.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Koniec lata to okres wzmożonych skarg na biura podróży, które nie chcą niezadowolonym klientom zwrócić pieniędzy za niezgodne z opisem wycieczki. Mimo wszystko w większości przypadków, by móc liczyć na zwrot części poniesionych kosztów, wystarczy pisemna reklamacja.

29.08.2016

Dziś w Turcji ogłoszono stan wyjątkowy. To odpowiedź na zagrożenia, z jakimi obecnie zmaga się kraj po nieudanej próbie zamachu stanu. MSZ ostrzega przed podróżami w tamte rejony, ale touroperatorzy zapewniają, że polskim turystom nic nie grozi. Czy to prawda? Czy urlop w Turcji będzie w wakacje 2016 bezpieczny?

21.07.2016

Planując wyjazd (wypoczynkowy lub służbowy) za granicę, warto posiadać ze sobą ubezpieczenie turystyczne. W trakcie wyjazdu mogą nas zaskoczyć niespodziewane sytuacje, które spowodują przedłużenie podróży. Czy na wyjeździe można przedłużyć polisę turystyczną?

23.03.2016

Polisa turystyczna jest niezbędna w trakcie wyjazdu wypoczynkowego - zwłaszcza za granicę. Tego typu zabezpieczenie pozwala nam wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia finansowe związane z nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie mogą nas spotkać na wczasach czy w podróży. A co potrzebne jest do wykupienia ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź formalności.

03.03.2016

Wybierając się na zimowy wypoczynek związany z jazdą nartach lub na snowboardzie, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ubezpieczyciele definiują różnicę pomiędzy uprawianiem sportu amatorsko a wyczynowo. Od tego określenia może zależeć cena polisy turystycznej.

01.03.2016

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty nie tylko na stoki w naszym kraju, ale także za granicą. Niektórzy z nich twierdzą z przekonaniem, że nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia podczas takiego wypoczynku. Czy to prawda? Którzy narciarze powinni wykupić polisę turystyczną?

29.02.2016