Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne jest dedykowane dla wszystkich turystów wyjeżdżających za granicę. Co prawda, jego podstawowa funkcja, czyli pokrycie kosztów leczenia po części może być spełniana przez wydawaną bezpłatnie dla każdej osoby ubezpieczonej w Polsce Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego, ale nie do końca. Karta EKUZ działa tylko w Unii Europejskiej i na terenie krajów EFTA oraz nie zapewnia całkowitej ochrony. Ubezpieczony i tak płaci za usługi medyczne odpłatne w danym kraju czy transport medyczny.

Nie do końca więc można zastąpić wykupienie indywidualnej polisy turystycznej kartą EKUZ. Ubezpieczenie może zapewnić nam znacznie szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Tylko do klienta zależy, jaka będzie ostateczna konstrukcja polisy. Może ona obejmować prócz pokrycia kosztów leczenia, również ubezpieczenie NNW, OC dla turysty i osób podróżujących z nim, pakiet Assistance, ubezpieczenie bagażu, opóźnienia lotu czy rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Ubezpieczenie NNW zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku zaistnienia zdarzeń powodujących trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć turysty. Ubezpieczyciel pokryje finansowe koszty wyrządzonych przez klienta szkód osobowych i majątkowych, w ramach ubezpieczenia OC. Przyda się ono np. wtedy, gdy turysta zniszczy nieumyślnie element wyposażenia pokoju hotelowego. Pakiet Assistance zagwarantuje nam wszechstronną pomoc w podróży, zaś ubezpieczenie bagażu zostanie uruchomione w momencie jego uszkodzenia, utraty lub kradzieży.

Górna granica odpowiedzialności odszkodowawczej ubezpieczyciela jest wyznaczona przez wynegocjowaną z klientem sumę gwarancyjną polisy turystycznej.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Liberty Ubezpieczenia
Axa Życie

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Koniec lata to okres wzmożonych skarg na biura podróży, które nie chcą niezadowolonym klientom zwrócić pieniędzy za niezgodne z opisem wycieczki. Mimo wszystko w większości przypadków, by móc liczyć na zwrot części poniesionych kosztów, wystarczy pisemna reklamacja.

29.08.2016

Dziś w Turcji ogłoszono stan wyjątkowy. To odpowiedź na zagrożenia, z jakimi obecnie zmaga się kraj po nieudanej próbie zamachu stanu. MSZ ostrzega przed podróżami w tamte rejony, ale touroperatorzy zapewniają, że polskim turystom nic nie grozi. Czy to prawda? Czy urlop w Turcji będzie w wakacje 2016 bezpieczny?

21.07.2016

Planując wyjazd (wypoczynkowy lub służbowy) za granicę, warto posiadać ze sobą ubezpieczenie turystyczne. W trakcie wyjazdu mogą nas zaskoczyć niespodziewane sytuacje, które spowodują przedłużenie podróży. Czy na wyjeździe można przedłużyć polisę turystyczną?

23.03.2016

Polisa turystyczna jest niezbędna w trakcie wyjazdu wypoczynkowego - zwłaszcza za granicę. Tego typu zabezpieczenie pozwala nam wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia finansowe związane z nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie mogą nas spotkać na wczasach czy w podróży. A co potrzebne jest do wykupienia ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź formalności.

03.03.2016

Wybierając się na zimowy wypoczynek związany z jazdą nartach lub na snowboardzie, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ubezpieczyciele definiują różnicę pomiędzy uprawianiem sportu amatorsko a wyczynowo. Od tego określenia może zależeć cena polisy turystycznej.

01.03.2016

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty nie tylko na stoki w naszym kraju, ale także za granicą. Niektórzy z nich twierdzą z przekonaniem, że nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia podczas takiego wypoczynku. Czy to prawda? Którzy narciarze powinni wykupić polisę turystyczną?

29.02.2016