Nie masz czasu,
aby porównać składki?
Zostaw nam kontakt, a przygotujemy
porównanie za Ciebie.

Dziękujemy za wysłanie zapytania. Nasz agent skonsultuje się
z Państwem w celu przygotowania kalkulacji.

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne powinno stanowić dla turysty i podróżujących z nim osób margines bezpieczeństwa. To od klienta i firmy ubezpieczeniowej, z której oferty korzysta zależy, jaki będzie rzeczywisty zakres ochrony ubezpieczeniowej w takiej polisie. Powinna ona przede wszystkim gwarantować ubezpieczenie KL, czyli kosztów leczenia. W takim wypadku to zakład pokrywa koszty hospitalizacji, zabiegów medycznych, operacji, badań, wizyt lekarskich u specjalistów, transportu medycznego czy akcji ratunkowych. Podróżujący nie muszą więc sięgać w przypadku nagłego zachorowania czy wypadku, głębiej do kieszeni, aby uiścić koszty związane ze swoim leczeniem poza granicami kraju.

Co prawda w całej Unii Europejskiej i w krajach EFTA podstawowe koszty leczenia pokrywa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, uprawniająca właściciela do korzystania z elementarnych świadczeń opieki zdrowotnej. Karta EKUZ nie działa jednak poza Unią i EFTA, a dodatkowo nie zapewnia pokrycia kosztów usług medycznych płatnych w danym kraju czy transportu medycznego. Dlatego przy dalszych podróżach i chęci zabezpieczenia solidnie swojego zdrowia, warto wykupić odpowiednią polisę turystyczną.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej można poszerzyć o ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, zapewniające wypłatę świadczenia w przypadku zaistnienia zdarzeń powodujących u ubezpieczonego trwały uszczerbek na zdrowiu lub jego śmierć. W podróży może przydać się pakiet pomocowy Assistance, czy ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) turysty i osób z nim podróżujących. Ważne jest zabezpieczenie swojego bagażu, np. wraz z cennym sprzętem sportowym. Ubezpieczenie turystyczne może zagwarantować turystom ubezpieczenie bagażu od uszczerbku, uszkodzenia czy kradzieży.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


Koniec lata to okres wzmożonych skarg na biura podróży, które nie chcą niezadowolonym klientom zwrócić pieniędzy za niezgodne z opisem wycieczki. Mimo wszystko w większości przypadków, by móc liczyć na zwrot części poniesionych kosztów, wystarczy pisemna reklamacja.

29.08.2016

Dziś w Turcji ogłoszono stan wyjątkowy. To odpowiedź na zagrożenia, z jakimi obecnie zmaga się kraj po nieudanej próbie zamachu stanu. MSZ ostrzega przed podróżami w tamte rejony, ale touroperatorzy zapewniają, że polskim turystom nic nie grozi. Czy to prawda? Czy urlop w Turcji będzie w wakacje 2016 bezpieczny?

21.07.2016

Planując wyjazd (wypoczynkowy lub służbowy) za granicę, warto posiadać ze sobą ubezpieczenie turystyczne. W trakcie wyjazdu mogą nas zaskoczyć niespodziewane sytuacje, które spowodują przedłużenie podróży. Czy na wyjeździe można przedłużyć polisę turystyczną?

23.03.2016

Polisa turystyczna jest niezbędna w trakcie wyjazdu wypoczynkowego - zwłaszcza za granicę. Tego typu zabezpieczenie pozwala nam wyeliminować lub ograniczyć zagrożenia finansowe związane z nieprzewidzianymi okolicznościami, jakie mogą nas spotkać na wczasach czy w podróży. A co potrzebne jest do wykupienia ubezpieczenia turystycznego? Sprawdź formalności.

03.03.2016

Wybierając się na zimowy wypoczynek związany z jazdą nartach lub na snowboardzie, powinniśmy zaopatrzyć się w polisę turystyczną. Zanim wybierzemy konkretną ofertę, warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ubezpieczyciele definiują różnicę pomiędzy uprawianiem sportu amatorsko a wyczynowo. Od tego określenia może zależeć cena polisy turystycznej.

01.03.2016

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty nie tylko na stoki w naszym kraju, ale także za granicą. Niektórzy z nich twierdzą z przekonaniem, że nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia podczas takiego wypoczynku. Czy to prawda? Którzy narciarze powinni wykupić polisę turystyczną?

29.02.2016