Ubezpiecz się przez szkodami wyrządzonymi przez psa

Masz czworonożnego pupila? Ubezpiecz się przed szkodami przez niego wyrządzonymi - zapewnisz sobie spokój, nie obawiając się o ewentualne koszta, na jakie może w przyszłości narazić Cię Twój pies.

Spora części z nas miała, ma albo będzie miała psa lub kota. Większość Polaków (i nie tylko) nie wyobraża sobie życia bez ukochanego czworonoga przy swoim boku. Jednak najczęściej nie zastanawiamy się nad konsekwencjami nieodpowiedniego zachowania naszego pupila. A przecież za wszystkie wyrządzone szkody przez naszego czworonoga, będziemy odpowiadać my – jako jego właściciele. Warto o tym pamiętać, gdyż w myśl art. 431 Kodeksu Cywilnego, to my odpowiadamy za zachowanie psa i straty materialne, nawet w sytuacji, kiedy zwierze nam zginęło lub się zagubiło.

Niestety coraz częściej tego typu sprawy trafiają do mediów, gazet, a tym samymi do sądów. A tam z kolei trudno jest dowieść, że nadzór nad zwierzęciem był sprawowany na tyle skutecznie, że uwolni nas to od odpowiedzialności cywilnej i materialnej za szkody wyrządzone przez naszego pupila. Niestety w takiej sytuacji jesteśmy na z góry przegranej pozycji.

Jak wobec tego ustrzec się przed negatywnymi konsekwencjami zachowania swoich ukochanych czworonogów? Otóż firmy ubezpieczeniowe, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów posiadających rozmaite zwierzęta domowe, oferują pakiety polis zabezpieczających ich od szkód wyrządzonych przez psa lub kota. Kwoty ubezpieczeń są rozmaite i opiewają na przykład na 5, 10, a nawet i 50 tysięcy złotych.

Oprócz zabezpieczenia na wypadek szkody materialnej spowodowanej przez ukochanego czworonoga, ubezpieczyciel jest w stanie ochronić potencjalnego klienta przed skutkami finansowymi poważnego zachorowania zwierzęcia, a nawet zapewnić świadczenie po jego śmierci.

Koszty ubezpieczenia wahają się od 140 do 720 złotych rocznie, w zależności od zakresu polisy. Ceny te dotyczą właścicieli psów. Posiadacze kotów muszą się liczyć z wydatkiem od 60 do 350 złotych w skali roku.

Tak więc, jak widać nie są to wygórowane sumy i niekiedy warto zdecydować się na tego typu ochronę, aby w przyszłości nie martwić się nie tylko tym, z czego mamy pokryć szkody materialne wyrządzone przez naszych czworonogów, lecz również skąd wziąć pieniądze na leczenie lub w ostateczności na uśpienie naszego ulubieńca. 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje