Dom z alarmem zagwarantuje tańsze ubezpieczenie

Jeżeli kogoś stać na budowę domu, to powinien też wyłożyć fundusze na jego ubezpieczenie. Warto również zabezpieczyć nieruchomość przed kradzieżą we własnym zakresie - np. montując w budynku alarm, który oprócz ochrony zagwarantuje właścicielowi tańszą polisę.

Budowa własnego domu jest często decyzją życia, nic więc dziwnego, że dojrzewa się do niej latami. Latami też odkładane są pieniądze, aby posiadać jak największy wkład własny. Pozostała część funduszy na zakup własnego M pochodzi zwykle z kredytu hipotecznego. Aby o taki kredyt się starać, trzeba spełnić wiele warunków, a są one dość rygorystyczne. Obecnie banki już tak chętnie jak kiedyś kredytów mieszkaniowych nie udzielają.

Kiedy budowa własnego domu zostanie już zakończona, warto pomyśleć o ubezpieczeniu nieruchomości. Pożar, powódź, kradzieże i włamania: na wszystko należy być przygotowanym. Ten, kogo stać na własne lokum, powinien też wyłożyć środki na jego ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Ubezpieczenie majątkowe, w tym ubezpieczenie domu, mają w swojej ofercie wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jednolita oferta. Propozycje polis poszczególnych ubezpieczycieli różnią się zakresem ochrony oraz wysokością stawek. Głęboka analiza oferty ubezpieczeniowej pozwoli klientom wybrać jak najkorzystniejszy dla siebie produkt ochronny. Pamiętać jednak należy, że ubezpieczenie będzie tańsze, jeżeli na przykład zamontowany zostanie w domu system alarmowy, antywłamaniowe szyby czy też antywłamaniowe zamki. Im więcej zabezpieczeń, tym mniejsza będzie stawka ubezpieczeniowa.

Są tacy, którzy twierdzą, że najlepszym zabezpieczeniem jest czujny sąsiad oraz alarm z powiadomieniem na komórkę – lub wersja bogatsza, czyli uczynny sąsiad plus alarm z monitoringiem. Żarty żartami, ale warto zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku. Dlatego należy ubezpieczyć dom, a także jego wyposażenie, bowiem nawet najlepszy zainstalowany alarm nie uchroni właściciela nieruchomości przed włamaniem, choć może obniżyć stawkę ubezpieczenia. Może, ale nie musi – jeżeli nie są zamontowane zabezpieczenia typu alarm czy też okna i drzwi antywłamaniowe, może być trudno znaleźć ubezpieczyciela. To tak jak z zabezpieczeniami samochodów: jeżeli w aucie nie ma alarmu, nie można liczyć na ubezpieczenie autocasco.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje