Jak zabezpieczyć się finansowo na wypadek nowotworu?

Standardowe ubezpieczenie zdrowotne, gwarantowane przez opiekę publiczną, nigdy nie spełniało swojej roli. Na wypadek wystąpienia poważniejszych chorób, w tym nowotworów, Polacy więc postanowili ubezpieczać się sami. Czy takie polisy są cokolwiek warte?

Na rynku ubezpieczeniowym trwa ostra rywalizacja pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi, których liczba wzrasta. Ich oferty produktowe są coraz bogatsze. Od kilku lat największe zainteresowanie (i kontrowersje) wzbudza szczególnie jeden rodzaj ubezpieczenia medycznego – na wypadek zachorowania na nowotwór. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak długie i kosztowne bywa leczenie nowotworu. Tylko, czy tego typu polisa jest w stanie rzeczywiście pomóc ubezpieczonemu w przypadku zachorowania?

Ubezpieczenie od nowotworu zostało rozpropagowane wśród konsumentów przez ING Życie, które oferuje polisy ONA i ON. ING Życie po prostu wyszło naprzeciw temu bardzo poważnemu problemowi, jakim jest choroba nowotworowa. Oczywiście nie gwarantuje wyleczenia, ale gwarantuje przynajmniej środki finansowe na leczenie dla ubezpieczonych. Jest to oferta ubezpieczeniowa, która poprzez system wypłaty świadczeń powiązanych z etapami leczenia oraz pakietem assistance, trwającym przez cały okres choroby, stara się pomóc potrzebującym. Niestety tych ciągle przybywa, ponieważ póki co, nikt nie znalazł jeszcze lekarstwa na tę chorobę.

Choroba nowotworowa od lat dziesiątkuje populację. Nie tylko ze względu na szybki postęp choroby zaraz po jej wykryciu, ale także ze względu na to, że leczenie jest długie i kosztowne. Za pośrednictwem polisy na ten rodzaj choroby można się przynajmniej zabezpieczyć finansowo. Siebie i swoją rodzinę, która z pewnością będzie walczyć o zdrowie chorego członka rodziny.

Warto też sprawdzić, czy ten rodzaj ubezpieczenia istnieje również w ofercie innych firm ubezpieczeniowych, a jeśli tak, to należy porównać propozycje wszystkich dostępnych ubezpieczeń na wypadek nowotworu i wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą. Ale przy każdym rodzaju ubezpieczenia, również i przy tym, nie należy zapominać o zapoznaniu się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia oraz nie podpisywać umowy przed analizą jej warunków.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje