Bezpiecznie na rowerze? Tylko z ubezpieczeniem wypadkowym

W polskich miastach wzorem europejskich metropolii coraz większą popularność zyskuje poruszanie się rowerem po mieście jako alternatywa do samochodu oraz komunikacji miejskiej. Jednak na ulicach miast wciąż nie jest bezpiecznie na rowerze, dlatego warto rozejrzeć się za ubezpieczeniem wypadkowym, aby beztroska przejażdżka jednośladem nie zakończyła się ciągiem konsekwencji finansowych w wyniku poniesionych obrażeń.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla rowerzystów przemierzających ulice polskich miast jest rozwaga i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Jednak czasami to nie wystarcza, a niska kultura wielu kierowców w stosunku do cyklistów może powodować wypadki, które dla samochodu i jego kierowcy są przykrym incydentem, natomiast dla  rowerzysty mogą zakończyć się śmiercią, trwałym kalectwem lub długotrwałym leczeniem i uciążliwą rehabilitacją.

Nawet z pozoru niegroźne zderzenie z samochodem będzie dla rowerzysty oznaczało konieczność poniesienia kosztów leczenia oraz utraty korzyści z powodu na przykład złamania nogi lub żeber. Jeśli nie można całkowicie wyeliminować zagrożeń, to czy istnieje możliwość relatywnie łagodnego przejścia przez konsekwencje takiego zdarzenia drogowego?

Rozwiązaniem, które pozwoli pokryć koszty leczenia oraz rehabilitacji cyklisty po wypadku drogowym, jest ubezpieczenie wypadkowe dla rowerzystów. Z biegiem czasu zwiększa się ilość towarzystw ubezpieczeniowych oferujących specjalnie przygotowane pakiety rozwiązań ubezpieczeniowych dla osób poruszających się jednośladem.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na rowerze to nie jedyna opcja. Rowerzysta może także skorzystać z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz AC, które zabezpieczy nas w przypadku kradzieży. To ostatnie ubezpieczenie jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto posiada w dużym mieście rower wart co najmniej 1000 złotych.

Osoby, które utracą rower w wyniku kradzieży, nie mogą liczyć na pomoc policji, która w takich przypadkach okazuje się nieskuteczna, ale już firma ubezpieczeniowa wywiązuje się ze swoich obowiązków i w wyniku wypłaty odszkodowania zapewni poszkodowanemu środki na zakup nowego roweru.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje