Ile kosztuje ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Każda nieruchomość mieszkalna powinna być ubezpieczona. Koszt jednorodzinnego domu czy mieszkania jest duży, tak samo jak naprawy wszelkich jego uszkodzeń, szkoda byłoby zatem opłacać je z własnej kieszeni, kiedy rachunki może pokrywać ubezpieczyciel. Ceny polis nie są przecież wysokie.

Posiadanie własnego, wolnostojącego domu to marzenie wielu osób. Niemal każdy z nas chciałby posiadać jakąś przestrzeń, na której mógłby funkcjonować na własnych warunkach. Gdy jednak marzenie o domu się ziści, pora na zastanowienie się nad wykupieniem odpowiedniej polisy, chroniącej nasz dobytek.

Domy jednorodzinne wydają się być wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla mieszkań, tym bardziej że zwykle są usytuowane na cichym terenie, zapewniając wiele komfortu i spokoju jego mieszkańcom. Dom oczywiście posiada swoją wartość - dodajmy: niemałą. Jeśli jesteśmy doń przywiązani, to na pewno będzie nam zależeć na tym, aby dobrze go ochronić. W tym celu właśnie należy dokonać zakupu polisy domu jednorodzinnego. Wybór produktów tego typu na rynku ubezpieczeń jest szeroki.

Podczas wybierania polisy nie należy sugerować się tylko jej ceną. Jest to czynnik z pewnością ważny, ale nie wolno przesadnie przywiązywać do niego największej uwagi, bo dużo więcej zależy od zakresu ochrony. Jeżeli idzie o koszty, to dla przykładu w Liberty Direct polisa domu jednorodzinnego zaczyna się już od 125 złotych za rok. Warto pamiętać, że wysokość jej będzie ustalana indywidualnie dla naszego domu. Czynnikami, jakie będą wpływać na wysokość składki, są chociażby typ zabudowy, rok powstania nieruchomości czy jej lokalizacja.

Standardowa polisa ubezpiecza dom przed zdarzeniami losowymi, takimi jak ogień, osunięcie się ziemi czy wybuch. Trzeba pamiętać, że niektóre z nich (np. powódź) mogą oznaczać konieczność podniesienia składki. W ubezpieczeniu domu ważne jest także uchronienie się przed działaniem osób trzecich. Mamy tu na myśli dewastację, włamania czy kradzież.

Ubezpieczenie domu jednorodzinnego w obecnych czasach to standard. Aby wybrać dobrze polisę, trzeba tylko zdecydować się na określonych zakres ochrony. Dodatkowy czynnik, wpływający na cenę ubezpieczenia, to długość ochrony, jaką preferujemy. Kosztów nie należy się obawiać z tego względu, że współczesne polisy są stosunkowo tanie. Przykład Liberty Direct pokazuje, że sprawną i kompleksową ochroną można już mieć za 125 zł rocznie, co nie jest wygórowaną ceną dla większości właścicieli nieruchomości.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje