Po co turyście polisa?

Podróżowanie w XXI wieku stało się normą, Polacy coraz częściej wybierają europejskie kraje jako docelowe miejsce spędzania urlopu. Możliwość swobodnego poruszania się po całej Unii, wysokie standardy i niskie ceny biur podróży zachęcają klientów. Nie wolno jednak zapominać o bezpieczeństwie w podróży, które zagwarantuje polisa turystyczna.

Wyjeżdżając na urlop, mało kto przewiduje czarny scenariusz (wypadki drogowe i lotnicze, problemy komunikacyjne). Jednak czasami wymarzone wakacje stają się koszmarem, który ciągnie się przez lata, a z pozoru tania wycieczka prowadzi nas do bankructwa.

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, najbezpieczniej wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową. Na rynku istnieje wiele ofert skierowanych zarówno do wszystkich turystów (dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub ubezpieczenie w przypadku kradzieży), jak i do indywidualnych klientów, którzy poszukują ochrony na wypadek konkretnych zdarzeń (np. ubezpieczenia narciarskie, lotnicze).

Dzięki dodatkowym niewielkim kosztom możemy ułatwić i uprzyjemnić pobyt w nowym miejscu. W sytuacji choroby, kradzieży bagażu lub uszkodzenia samochodu, ubezpieczyciel musi zwrócić koszty skradzionego mienia, zagwarantować zwrot kosztów leczenia, zapewnić naprawę samochodu bądź pojazd zastępczy. Podobnie jest w przypadku wykupienia dodatkowych ubezpieczeń lotniczych. Ubezpieczyciel musi zagwarantować nam w przypadku zagubienia lub uszkodzenia bagażu zwrot jego wartości. W przypadku odwołania lotu lub jego opóźnienia turyści mają zagwarantowany zwrot kosztów biletów lub transport zastępczy.  

Oferty ubezpieczycieli są bardzo podobne. Jak zatem wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie? Przede wszystkim na początek należy sprawdzić, jakie ubezpieczenie zapewnia nam np. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jakie roszczenia możemy wnosić, posiadając ubezpieczenie wykupione z wycieczką w biurze podróży oraz co gwarantuje nam ubezpieczenie lotnicze wykupione w cenie biletu lotniczego. Jeśli wysokość i forma polisy będą dla nas satysfakcjonujące, nie jest konieczne wykupowanie dodatkowego ubezpieczenia. Posiadanie jednak dodatkowej polisy zapewnia nam zdecydowanie większy komfort w czasie podróży.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje