Czy warto korzystać z assistance dla domu?

pic

Zniszczenie mienia, zalanie, kradzież i innego typu wypadki zdarzają się czasami w naszych domach. Jeśli posiadamy odpowiednią polisę, łatwo uporamy się z naprawą zniszczeń i odkupieniem utraconych rzeczy. Dzięki usłudze dodatkowej – assistance – możemy liczyć na pomoc fachowców w razie różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń.

Assistance dla domu to opcja dodatkowa do ubezpieczenia. W razie awarii różnego typu i zdarzeń losowych nie musimy dzwonić po fachowców i opłacać ich usług. Zepsuty zamek, cieknący kran, naprawy różnego typu – tymi sprawami zajmą się specjaliści w ramach polisy assistance dla domu. Ubezpieczenie to jest również niezwykle przydatne w sytuacjach kryzysowych. Jeśli nasz dom zostanie zalany, wybuchnie w nim pożar lub nastąpi jakieś inne zdarzenie losowe, zostanie nam zapewniony transport do innego miejsca zamieszkania, którym dysponujemy (na przykład gościnnie u rodziny) lub do hotelu. Pokryty zostanie także koszt noclegów hotelowych.

Assistance w ubezpieczeniu domowym gwarantuje nie tylko przyjazd hydraulika lub ślusarza. Jeśli nagle zachorujemy, możemy w ramach polisy skorzystać z usługi lekarza pierwszego kontaktu. Ubezpieczyciel pokrywa koszt wizyty, leków i drobnego sprzętu medycznego (na przykład zakup kul, jeśli złamiemy nogę). Jeżeli w wyniku choroby lub wypadku wymagamy hospitalizacji, a wychowujemy dzieci lub posiadamy zwierzęta domowe, ubezpieczyciel zapewni im opiekę lub odwiezie je do wskazanej przez nas osoby.

Korzystanie z usługi assistance nie jest skomplikowane. W razie zajścia, które podlega pod zakres ubezpieczenia, wystarczy skontaktować się z infolinią. Najlepiej wprowadzić numer zgłoszeniowy do telefonu, by w razie potrzeby nie trzeba było odszukiwać go w dokumentach.

Należy pamiętać o tym, że zgłoszenie szkody nie powinno być poprzedzone jakimiś samowolnymi naprawami i działaniami. Jeśli wezwiemy hydraulika do pękniętej rury, a dopiero potem zadzwonimy na infolinię, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów naprawy.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje