Na jakich zasadach działają ubezpieczenia szkolne?

pic

Ubezpieczenie dziecka powinno być dla rodziców bardzo ważne. Często jednak za namową pracowników szkoły rodzice bez porównywania ofert wybierają polisy, które są im proponowane. To nie zawsze najlepszy wybór.

Dla dzieci w wieku szkolnym najważniejsze jest zapewnienie ubezpieczenia NNW. Nawet najlepsza polisa nie zapewni dziecku bezpieczeństwa od wypadków, ale zadba o wypłacenie świadczenia, jeśli takie zdarzenie będzie miało miejsce.

Ubezpieczenie oferowane rodzicom przez szkołę, w której uczy się ich dziecko, jest polisą, w której to szkoła jest stroną w umowie z ubezpieczycielem. Nie oznacza to jeszcze, że nie mamy prawa wglądu w taką umowę. Warto sprawdzić ogólne warunki szkolnego ubezpieczenia i jego zakres. Jeśli wyda nam się mało atrakcyjny, nie jesteśmy zobligowani do korzystania z tej oferty. Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Możemy na własną rękę poszukać ubezpieczenia, które spełni nasze oczekiwania.

Przy wyborze polisy NNW należy koniecznie zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia i listę wykluczeń odpowiedzialności ubezpieczalni. Dzięki temu będzie możliwe zweryfikowanie listy zdarzeń, urazów i sytuacji, w których nie zostanie wypłacone świadczenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na punkty dotyczące złamań, urazów, rehabilitacji i leczenia szpitalnego. Niektóre ubezpieczenia NNW - choć te należą akurat do rzadkości - gwarantują dziecku ochronę jedynie w szkole. Warto wybrać ofertę, która zagwarantuje ubezpieczenie w szkole i na wyjazdach na obozy i zielone szkoły, a także w drodze do i ze szkoły oraz w domu.

Dzieci podejmują różnego typu aktywność sportową. Najlepiej, jeśli ubezpieczenie, które wykupujemy, będzie także obejmowało ewentualne urazy, które powstały w wyniku uprawianego sportu.

Ubezpieczenia oferowane w szkołach są często bardzo tanie. Niestety ta niska cena (zwykle 30 zł rocznie) wynika z reguły z niskiej sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że w przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem, wypłacone świadczenie będzie symboliczne. Dlatego tak ważne jest rzetelne porównanie kilku ofert i wybór najbardziej atrakcyjnej pod względem ceny, zakresu i sumy ubezpieczenia.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje