Zalety polis OC i AC w pakiecie

Zakup produktów ubezpieczeniowych w pakiecie może być bardzo korzystnym wyborem. Polisy OC i AC są często sprzedawane razem. Pozwala to w niektórych przypadkach zaoszczędzić całkiem spore sumy.

Z wyboru pakietów usług ubezpieczeniowych płyną spore korzyści. Zakup OC i AC w zestawie to wypróbowana metoda na zaoszczędzenie na kosztach polis komunikacyjnych. W większości przypadków klienci zainteresowani ubezpieczeniami OC i AC powinni wybrać opcję w pakiecie, ponieważ z reguły jest to bardziej opłacalne rozwiązanie. Decydując się na ten krok, można zaoszczędzić nawet kilkaset do tysiąca złotych rocznie. Przykładowo zamiast dwóch polis na łączną kwotę np. 1800 zł, dla samochodu z 2010 r., kupując polisy razem w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, jesteśmy w stanie zbić cenę obu do kwoty nawet ok 900 zł.

Widać wyraźnie, o ile korzystniejszy jest zakup pakietu ubezpieczenia. Warto jeszcze pamiętać o tym, że zakres ubezpieczenia OC jest ściśle określony ustawą. W wyborze ubezpieczenia obowiązkowego (OC) można się więc kierować jedynie ceną składki. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z ubezpieczeniem dobrowolnym autocasco (AC). Zakres ubezpieczenia może być różny, warto więc dokładnie przeanalizować oferty i nie kierować się jedynie ceną polisy.

Warto podkreślić jeszcze jedną zaletę kupowania OC i AC w pakiecie. Jest nią usługa assistance, która często dodawana jest gratisowo lub po okazyjnej cenie tym klientom, którzy u danego ubezpieczyciela korzystają z kilku polis. Dzięki assistance w razie wypadku czy kolizji możemy mieć zapewnione darmowe holowanie, a nawet samochód zastępczy

Zakup ubezpieczeń OC i AC praktycznie zawsze będzie korzystniejszy w pakiecie. Warto porównać liczne oferty i nie przepłacać za pojedyncze usługi.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje