Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie ciągnika siodłowego

pic

Ubezpieczenia samochodów osobowych nie należą do najtańszych. Ubezpieczenia ciągników siodłowych są jeszcze droższe. Od czego zależy koszt polis komunikacyjnych?

Mimo iż stawki ubezpieczeń komunikacyjnych są różne w różnych firmach ubezpieczeniowych, to generalnie we wszystkich polisy dla samochodów ciężarowych są dużo droższe od tych przeznaczonych dla aut osobowych i dostawczych. Zaczynają się dopiero od 3 300 zł rocznie.

Cena ubezpieczenia ciągnika siodłowego zależeć będzie od wielu elementów: od samego samochodu, od jego wieku oraz stanu technicznego, a także od zniżek, jakie posiadają kierowcy tych pojazdów. Duże znaczenie ma wysokość stawki ubezpieczenia, marka, model ciągnika siodłowego, pojemność silnika, a także rodzaj stosowanego paliwa oraz miejsce rejestracji i działania firmy.

Najczęściej właścicielami ciągników siodłowych są szefowie firm transportowych. Jeżeli takie pojazdy stoją w bazie, to nie zarabiają ani na siebie, ani na właściciela firmy, zatem najczęściej stale są w trasie. Są więc mocno eksploatowane, dużo bardziej niż auta osobowe czy dostawcze. Częściej też są naprawiane, a naprawy te są coraz droższe. Nic dziwnego, że drożeją także polisy komunikacyjne dla tego typu samochodów. Mimo wysokiej konkurencji na rynku ubezpieczeniowym właściciele firm transportowych muszą sięgać głęboko do kieszeni, opłacając składki ubezpieczeniowe za kolejne pojazdy.

Wypadki z udziałem ciągników siodłowych są zazwyczaj bardzo poważne. Uszkodzenia są najczęściej o wiele większe niż uszkodzenia aut osobowych w podobnej sytuacji. W związku z tym wyższe są również koszty wypłat odszkodowań przez ubezpieczycieli z tytułu ubezpieczenia OC, nie mówiąc już o ubezpieczeniu autocasco, co z kolei przekłada się na cenę polis ubezpieczeniowych.

Wybierając polisę, warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, który posiada w swojej bazie danych wiele ofert. Z pewnością zaproponuje przedsiębiorcom o wiele korzystniejsze oferty niż te, które uzyskają oni bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych. Jeżeli właściciel firmy dysponuje więcej niż pięcioma ciągnikami siodłowymi, warto pomyśleć o ubezpieczeniu flotowym.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje