Czy bardziej opłaca się kupić pakiet OC+AC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam możliwość nabycia pakietu OC+AC? Czy wybór takiego rozwiązanie jest bardziej opłacalny niż kupienie tych polis osobno?

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy szeroki wybór produktów. Są to zarówno polisy na życie, jak i polisy komunikacyjne. Poniżej zajmiemy się analizowaniem tych drugich ofert po to, aby odpowiedzieć na pytanie, czy proponowane często w tandemie polisy OC+AC to rzeczywiście atrakcyjne finansowo rozwiązanie.

OC i AC - podstawowe różnice

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest polisą obowiązkową, którą musi posiadać każdy właściciel samochodu. To właśnie z tej polisy pokrywane są koszty szkód, jakie zostały poniesione przez innych uczestników ruchu drogowego z naszej przyczyny. Co ważne, OC to polisa, którą należy nabyć jak najszybciej po zakupie samochodu, a nieposiadanie jej przy sobie grozi karą finansową.

Polisa AC jest trochę innym produktem. Autocasco służy temu, by chronić nasze interesy w razie wypadku na drodze. Jeśli do kolizji doszło na drodze z naszej winy, to, bez posiadania tej polisy, koszty naprawy będzie trzeba pokryć całkowicie z własnej kieszeni. Jeżeli jednak mamy wykupione AC, to wydatki na naprawę pojazdu pokryje nasz ubezpieczyciel. Jak widać, oba produkty różnią się znacznie przedmiotem ochrony.

Pakiet OC i AC – czy to aby opłacalne?

Podstawowym problem z wybraniem pakietu OC+AC jest to, że łączy on polisę obowiązkową i dobrowolną. Jako właściciel pojazdu, w przypadku polisy OC nie mamy wyboru i musimy ją zakupić. Autocasco jest jedynie opcją i jeżeli np. nasze auto jest dość leciwe, to często wcale nie mamy potrzeby, aby je chronić ubezpieczeniem.

Jeśli jednak chcemy zwiększyć zakres ochrony pojazdu, pakiet OC+AC pozwoli na uzyskanie dodatkowych korzyści. Podpisując umowy u tego samego ubezpieczyciela, zaoszczędzimy, między innymi, na czasie, ograniczając formalności. Po drugie, i wydaje się, że ten argument jest istotniejszy od poprzedniego, taki pakiet może oznaczać realne korzyści finansowe. Towarzystwa ubezpieczeniowe, dla osób skorych kupić naraz dwa ubezpieczenia zamiast jednego, przygotowują specjalne ceny.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje