W ilu ratach można płacić składkę OC?

pic

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC może mieć składkę o bardzo zróżnicowanej wysokości. Jej poziom jest uzależniony od wielu czynników związanych z pojazdem i jego właścicielem. Wysokie koszty OC zmuszają wiele osób do rozbicia tej płatności na raty. Na ile rat możemy podzielić tę składkę?

Najczęściej spotykane propozycje dla ratalnych płatności OC to dwie lub cztery raty. Mimo wszystko rozbijanie płatności na części nie jest jednak opłacalne. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych przy płatności za polisę z góry możemy liczyć na rabat. Warto wziąć to pod uwagę przy kalkulacji kosztów ubezpieczenia.

Jeśli jednak chcemy rozbić płatność na raty, warto porównać, o ile więcej zapłacimy za to udogodnienie. Niektóre oferty są tak skonstruowane, że bez względu na to, czy zapłacimy całą składkę w jednej racie, czy podzielimy ją na cztery części, suma będzie identyczna. Dlatego warto porównywać ubezpieczenia i wybierać takie, które będą dla nas odpowiednie.

Składkę OC można zapłacić nawet w dwunastu ratach. Nie jest to jednak zbyt często spotykana propozycja. Większość firm ubezpieczeniowych nie ma takiego wariantu w swojej ofercie.

Rozłożenie płatności za ubezpieczenie na 12 rat jest korzystne dla osób, które nie dysponują większą gotówką od ręki. Łatwiej z domowego budżetu uszczknąć po kilkadziesiąt złotych miesięcznie, niż naraz zorganizować większą kwotę. To szczególnie wygodne w przypadku osób, które właśnie zakupiły samochód i na ten cel przeznaczyły ostatnie oszczędności.

Niestety - im więcej rat, tym większe koszty dodatkowe. Okazuje się, że oferta OC z płatnością rozbitą na 12 rat w stosunku do opłaconej z góry, może się różnić cenowo nawet o około 15%. Mimo to jest to dość wygodne rozwiązanie, które warto rozważyć, gdy trudno nam dopiąć domowy budżet.

 

 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje