Jak odnowić ubezpieczenie OC?

Sprawdź, na ile sposobów można odnowić ubezpieczenie OC, na przykładzie polis oferowanych przez Liberty Direct. 

Każdy, kto posiada swój samochód, wie, że co roku przychodzi czas na opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, popularnie nazywanego OC. Z wniesieniem stosownej opłaty wiąże się również odnowienie samej polisy i przedłużenie jej na kolejny rok.

Należy mieć tę świadomość, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada swoje odrębne procedury, które pozwalają na swobodne przedłużenie polisy na kolejne okresy. Mimo wszystko zasada działania jest podobna. I tu rodzi się pytanie, w jaki sposób wygodnie można tego dokonać?

Weźmy jako przykład towarzystwo ubezpieczeniowe Liberty Direct, gdzie odnowienie polisy może przebiegać na kilka różnych sposobów. Oto one:

Oczekiwanie na kontakt ze strony ubezpieczyciela

Klient oczekuje na kontakt z firmą ubezpieczeniową, która na adres mailowy lub korespondencyjny ubezpieczonego wysyła informację o zbliżającym się terminie wygaśnięcia polisy. Jednocześnie prezentuje aktualną, specjalnie przygotowaną ofertę dla niego, w której zawarta jest propozycja przedłużenia polisy na kolejny rok. Jeżeli propozycja jest zgodna z oczekiwaniami klienta, pozostaje mu tylko opłacić składkę OC na wskazany w wiadomości numer konta. Po opłaceniu umowy ubezpieczyciel przesyła odnowioną polisę wraz z odpowiednim certyfikatem.

Samodzielne przedłużenie umowy

Jeżeli zależy nam na czasie, to sami możemy zatroszczyć się o szybkie odnowienie polisy. Możemy tego dokonać w dwojaki sposób – poprzez stronę internetową ubezpieczyciela, o ile posiadamy aktywne konto z możliwością logowania, lub też przez kontakt telefoniczny z konsultantem Liberty Direct. Musimy tylko posiadać przy sobie wszystkie dane znajdujące się na polisie, aby sama procedura przebiegła szybko i sprawnie.

Sposoby opłacenia składki OC

Tak jak i w przypadku innych towarzystw ubezpieczeniowych, tak i w Liberty Direct klient ma możliwość wyboru dowolnego sposobu opłacenia składki OC. Może tego dokonać w sposób tradycyjny, udając się do banku lub na pocztę z wypełnionym drukiem przelewu lub też, wygodnie siedząc w fotelu, skorzystać z Centrum Rozliczeniowego eCard i dokonać przelew elektroniczny.

Klient może również opłacić składkę u listonosza w opcji za pobraniem lub też skorzystać ze swojej karty kredytowej i w ten sposób dokonać potrzebnej płatności. Warto również wiedzieć, że składkę można również opłacić przez kuriera, lecz trzeba liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów. 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje