Co daje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania ma na celu zabezpieczyć finansowo właściciela lokalu przed szkodami w obrębie nieruchomości. Oczywiście, zakres ochrony zależy od polisy, jaką wybraliśmy. Sprawdźmy, jakie korzyści daje takie ubezpieczenie?

Mieszkanie to często dorobek całego życia, dlatego tak ważne jest zabezpieczenie go odpowiednią polisą ubezpieczeniową. Decydując się na taki krok, warto zastanowić się, co chcielibyśmy chronić i przed jakimi nieszczęściami. Wybór produktów na rynku ubezpieczeń jest bardzo duży, dlatego warto przejrzeć i porównać oferty kilku firm ubezpieczeniowych.

Pakiety ubezpieczeniowe

Najlepiej w pierwszej kolejności zgłosić się do ubezpieczyciela, u którego posiadamy np. polisę OC. W związku z tym, że korzystamy już z usług danej firmy, często możemy liczyć na dodatkowe zniżki przy ubezpieczeniu mieszkania. Liberty Direct przykładowo oferuje właścicielom polis komunikacyjnych wykupionych w tej firmie zniżkę w wysokości 5% na ubezpieczenie murów i wyposażenia nieruchomości.

Dodatkowe zabezpieczenia

Inwestując w dodatkowe zabezpieczenia domu, np. alarm antywłamaniowy lub monitoring, można liczyć na dodatkowe ulgi w cenie polisy mieszkaniowej. Dzięki takim zabiegom, chroniącym nasz lokal, możemy uzyskać zniżki, np. w Allianz nawet do 50% wysokości ubezpieczenia, a Warta oferuje 30% upustu przy założeniu na posesji alarmu i monitoringu.

Korzyści z ubezpieczenia mieszkania

Mieszkanie często stanowi cały majątek rodziny. Mimo tego ciągle wiele osób woli zaoszczędzić kilka złotych niż odpowiednio zabezpieczyć tę własność. W przypadku, gdy stracimy np. wyposażenie całego mieszkania w skutek kradzieży, często okazuje się, że wartość strat przewyższa wydatki poniesione na ubezpieczenie.

Polisy ubezpieczeniowe gwarantują nie tylko wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży, ale także można uzyskać wsparcie w transporcie lub pomoc w przechowywaniu mienia, a nawet w znalezieniu lokalu zastępczego, gdy mieszkanie ulegnie poważnemu zniszczeniu. Oprócz polisy majątkowej, gwarantującej odszkodowanie, można także zdecydować się na assistance domowy, który gwarantuje szereg usług pomocowych.

Ubezpieczenie mieszkania na pewno się opłaca, chociaż wszystko zależy od wybranego wariantu polisy. Takie zabezpieczenie gwarantuje nam zwrot pieniędzy za stracony majątek, zniszczony lokal i jego wyposażenie. Każdą polisę można dobrać indywidualnie do potrzeb klienta.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje