Co z ubezpieczeniem na życie dla osób starszych?

pic

Nie jest tajemnicą, że na rynku brakuje dobrych ubezpieczeń na życie dla osób starszych. Nie oznacza to jednak, że w podeszłym wieku nie możemy liczyć na żadną ochronę.

Obecni 60- i 70-latkowie, a także osoby starsze wychowywały się w czasach, gdy ubezpieczenia na życie nie cieszyły się zbyt dużą popularnością i były zarezerwowane głównie dla osób o wyższym statusie majątkowym. Z tego też powodu często zdarza się, że osoby dojrzałe zbyt późno zdają sobie sprawę z tego, jak dużym ułatwieniem byłoby posiadanie dobrego ubezpieczenie na życie. Czy po 70-tce jest jeszcze szansa na zapewnienie sobie i bliskim ochrony materialnej na wypadek naszej śmierci?

Trudności związane ze znalezieniem odpowiedniej oferty

Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych zastrzega w swoich ofertach, że ubezpieczenia na życie są dedykowane osobom do około 65 roku życia. Jeśli przekroczymy tę granicę, ubezpieczyć się w tym zakresie będzie trudno. Powód takiego postępowania jest jednak brutalnie prosty. TU nie są organizacjami non profit, w związku z czym muszą wypracowywać zyski.

W przypadku ubezpieczenia osoby w wieku np. 75 lat prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku ze składek jest niewielkie, a konieczność wypłacenia pełnej sumy odszkodowania może nastąpić bardzo szybko. Dla TU oznacza to nic innego, jak tylko stratę. Pierwszy wniosek powinien być więc taki, że odpowiednią polisę powinniśmy wykupić możliwie jak najwcześniej. Ograniczy to problemy związane ze znalezieniem atrakcyjnej oferty, a przy okazji będziemy mogli czuć się znacznie spokojniej.

Gdzie szukać odpowiednich ofert?

Jeśli jednak przekroczyliśmy górną granicę wieku ustaloną przez większość ubezpieczycieli, warto poszukać rozwiązań dedykowanych osobom starszym. Na szczęście na rynku znaleźć można kilka tego typu ofert. Warto przeanalizować oferty PZU, Allianz, Generali, 4Life Direct czy TU na życie Europa. Wprawdzie warunki oferowane przez wymienionych wyżej ubezpieczycieli mogą znacznie różnić się między sobą, jednak stosunkowo duży wybór daje szansę na znalezienie dość atrakcyjnego rozwiązania. Mimo wszystko powinniśmy liczyć się z koniecznością uiszczania wyższych składek czy przedstawiania zaświadczeń lekarskich o nienagannym stanie zdrowia. W wielu przypadkach ten wysiłek się jednak opłaca.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje