Biegasz zimą? Ubezpiecz swoje nogi od złamań

pic

Bieganie stało się ostatnio bardzo popularne wśród Polaków. Fani tego sportu uprawiają go także zimą. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bieganie, oprócz przyjemności i zalet zdrowotnych, wiąże się również z narażaniem się na różnego rodzaju kontuzje. Właśnie dlatego warto ubezpieczyć swoje nogi od złamań. 

Bieganie to sport dla każdego. Uprawiać jogging można w każdym wieku i w prawie każdym miejscu. Parki, ulice, skwery – wszędzie można spotkać amatorów tego sportu. W telewizji pokazywane są kolejne maratony, organizowane np. w Warszawie, Krakowie oraz za granicą. W związku z rosnącą popularnością biegania w Polsce firmy ubezpieczeniowe przygotowały specjalną ofertę dla biegaczy.

Amatorowi uprawiającemu ten sport dla zdrowia i przyjemności może wystarczyć zwykłe ubezpieczenie NNW. Jednak korzystając z takiej polisy, warto zapoznać się z sumą ubezpieczenia i katalogiem wyłączeń. Teoretycznie bieganie 2 razy w tygodniu wiąże się z mniejszym ryzykiem kontuzji lub wypadku niż w przypadku biegacza wyczynowego, jednak należy pamiętać, że wykupiona polisa działa także w życiu codziennym. Różnorodność ofert ubezpieczeniowych pozwala amatorom biegania dobrać polisę dostosowaną do ich potrzeb.

Biegacz wyczynowy, czyli taki, który startuje w profesjonalnie organizowanych zawodach, potrzebuje ubezpieczenia NNW rozszerzonego o dodatkową klauzulę, która jest płatna. Stawka podstawowa składki ubezpieczeniowej może być wyższa nawet o 50%, ale bez tej dopłaty ubezpieczenie biegacza nie zapewni opieki w przypadku uszczerbku na zdrowiu podczas kolejnego maratonu. Biegacz może skorzystać z ofert dedykowanych sportowcom, np. PZU – Sport, Uniqa – Wypadek&Przezorność.

Wyczynowy biegacz, startujący w zawodach za granicą, powinien mieć polisę z assistance, która zagwarantuje mu wszelką niezbędną pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, np. podczas maratonu. Składka taka za jeden dzień to kilka lub kilkanaście złotych, a zapewni biegaczowi dodatkową ochronę, oprócz tej gwarantowanej przez organizatorów imprezy.

Każdy biegacz, czy to amator, czy wyczynowiec, powinien także zapewnić sobie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zapewnia ono odszkodowanie osobie poszkodowanej przez biegacza w czasie zawodów.

Polisa dla biegacza daje poczucie bezpieczeństwa na wypadek różnych nieprzewidzianych okoliczności, które mogą się zdarzyć podczas uprawiania tego sportu.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje