Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

pic

Obowiązkową polisę OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, powinni wykupić właściciele wszystkich pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym również motocykliści. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Właściciele motocykli – tak samo jak właściciele aut – mogą wykupić nie tylko obowiązkową polisę OC, ale również nieobowiązkowe ubezpieczenie AC. Wszystko zależy od decyzji kierowcy. Jeżeli są to drogie motocykle, a niektóre przewyższają wartością nawet auta z wyższej półki, dobrze mieć również polisę AC. Motocykliści są traktowani przez firmy ubezpieczeniowe podobnie jak właściciele samochodów, również jeżeli chodzi o zniżki ubezpieczeniowe. Mogą zatem również je przenosić z OC na AC lub odwrotnie. Przy naliczaniu ceny ubezpieczenia najważniejsze są parametry motocykla. Inne będą stawki dla motocykla o pojemności 125 cm sześciennych, a inne o pojemności 500 cm sześciennych. Z pewnością wyższa będzie cena ubezpieczenia motocykla sportowego, który bardziej narażony jest na wypadki i kolizje drogowe, niż jednośladów o małej pojemności typu skutery.

Kierowca z Wrocławia bez historii ubezpieczeniowej, posiadający używany czteroletni motocykl Honda CBR o pojemności 125 cm sześciennych, może zapłacić za ubezpieczenie OC 440 zł, a może również zapłacić 1 200 zł. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Tak samo duża jest przy zakupie polisy AC. Za autocasco tego motocykla można zapłacić 3 700 zł, a można nawet 7,7 tys. zł. Stawki tych polis dotyczą kierowców nieposiadających żadnych zniżek. W tym przypadku najciekawsze oferty ma na przykład Generali czy Uniqa.

Jeżeli właściciel motocykla wykaże duży staż w prowadzeniu tego rodzaju pojazdów i bezszkodową jazdę, może uzyskać zniżki nawet do 60 proc. Wtedy cena ubezpieczenia może być naprawdę niska. Poza tym należy pamiętać o zróżnicowaniu ofert firm ubezpieczeniowych. Inna sprawa jest z ubezpieczeniem AC: w tym przypadku nie tylko cena ubezpieczenia jest ważna, ale i zakres ochrony.

Wybór jak najkorzystniejszego ubezpieczenia nie jest łatwy. Jeżeli ktoś ma drogi motocykl, powinien skorzystać z pomocy brokera ubezpieczeniowego.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje