Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy?

pic

Wyjeżdżający na urlopy zagraniczne często doczepiają do aut przyczepy campingowe. Ile kosztuje ubezpieczenie takiej przyczepy?

Jest wiele rodzajów przyczep. Mogą to być lawety samochodowe, przyczepy rolnicze czy campingowe. W związku z tym również ubezpieczenia różnią się. Skoncentrujmy się na przyczepach campingowych, jako że najczęściej kierowcy podczepiają takie przyczepy do samochodów, wyjeżdżając na urlopy krajowe i zagraniczne. Skoro należy wykupić na wyjazd zagraniczny ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczyć samochód, to warto wiedzieć, czy i jak ubezpieczać przyczepę, a także ile takie ubezpieczenie kosztuje.

Przyczepy campingowe często są tak drogie jak ciągnące je auta, a w niektórych przypadkach nawet droższe. Czasami też wyposażenie takich przyczep jest bardzo luksusowe. Nikt nie chce, aby w razie jakiegoś zdarzenia po prostu je stracić. Osoby posiadające drogie przyczepy campingowe często osobno ubezpieczają samochód i przyczepę. Najlepiej jednak mieć dodatkową polisę ubezpieczeniową z dużym zakresem ochrony. Oczywiście, za bezpieczeństwo się płaci, ale lepiej zapłacić więcej i nie mieć później kłopotów. Warto też wiedzieć, że są ubezpieczyciele, którzy oferują dodatkowe ubezpieczenie do przyczep, na przykład ubezpieczenie przedniego namiotu z dachem. Inna opcja ubezpieczenia przyczepy dotyczy ubezpieczenia od kradzieży i wypadków, a także od gradu i innych zdarzeń losowych.

Wybierając najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie przyczepy, należy podjąć decyzję, czy ubezpieczamy jej wartość początkową, czy aktualną. Ta pierwsza możliwość jest dostępna tylko dla przyczep stosunkowo nowych. Oczywiście, w przypadku wartości pierwotnej składki są wyższe niż przy wartości aktualnej. Generalnie cena ubezpieczenia przyczepy uzależniona jest od jej wartości, ale ważny też jest rodzaj przyczepy. Ceny takich ubezpieczeń są różne w różnych firmach ubezpieczeniowych, dlatego należy dokładnie je przeanalizować i porównać zakresy ochrony. Nie tylko koszt jest ważny. Można znaleźć na przykład droższe ubezpieczenie, gdzie zakres ochrony jest zdecydowanie wyższy niż w innych tego typu firmach. Trudno mówić o konkretnych kwotach, ponieważ oferta jest zróżnicowana, a koszt zależy od wielu elementów. Konkretnych stawek należy szukać w ofertach firm ubezpieczeniowych.

Można też sprawdzić cenę każdej przyczepy za pomocą kalkulatora i porównać je w co najmniej kilku firmach ubezpieczeniowych. Można zapłacić za takie ubezpieczenie 50 zł i można zapłacić 200 zł, a nawet o wiele więcej. Wiele zależy od wartości przyczepy, a także zniżek. Najlepiej, jeśli tym ubezpieczeniem zajmie się broker ubezpieczeniowy.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje