Mieszkania w blokach też warto ubezpieczać

pic

Właściciele mieszkań w blokach najczęściej ich nie ubezpieczają, wychodząc z założenia, że zrobiła to już wcześniej spółdzielnia mieszkaniowa lub wspólnota mieszkaniowa. Tymczasem nie do końca tak jest. Mieszkania w blokach warto ubezpieczać na własną rękę.

Dlaczego warto ubezpieczyć swoje mieszkanie? Przede wszystkim dlatego, że na ich zakup najczęściej pracuje się latami, a kredyty, jakie ich właściciele zaciągnęli na zakup nieruchomości, spłacane są przez wiele lat. Pożar może zniszczyć w jednej chwili cały dorobek życia właścicieli mieszkań. Remont zalanego wodą mieszkania kosztuje wiele tysięcy złotych. Włamanie do mieszkania i utrata całego sprzętu znajdującego się w mieszkaniu to również duża strata. W związku z tym czy nie lepiej ubezpieczyć mieszkania od takich i innych zdarzeń?

Warto, ponieważ w razie jakiegoś nieszczęścia ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie, które będziemy mogli przeznaczyć na pokrycie szkód. Ważne jest też bezpieczeństwo wyjeżdżających na przykład na urlopy zagraniczne właścicieli mieszkań. Fakt, że zostawiamy nasze mieszkanie puste na jakiś czas i może być ono narażone na włamania i kradzieże, jest dość stresujące. Jeżeli zostawiamy mieszkanie ubezpieczone od takich zdarzeń, możemy spokojnie wypoczywać.

Ale to nie wszystko, bowiem polisy, które chronią nasze mieszkania, mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Mianowicie zaopatrzone są w usługę „home assistance”, która umożliwia korzystanie z bezpłatnej pomocy hydraulika, elektryka czy też ślusarza w sytuacjach, kiedy następuje jakaś awaria. Sami doskonale wiemy, ile razy korzystaliśmy z pomocy fachowców, którzy zmieniali nam zamki w drzwiach wejściowych czy też usuwali awarie instalacji wodociągowej.

Wybór właściwego ubezpieczenia powinien być jednak przemyślany, a więc na początek warto wiedzieć, co i od czego chcemy ubezpieczyć, jaki ma być zakres ochrony i – najważniejsze – na jaką kwotę. Oferta jest niezwykle bogata, a konkurencja bardzo duża, dlatego tak ważna jest dokładna analiza ofert ubezpieczeniowych. Nie zawsze też cena przy wyborze jak najkorzystniejszych ofert będzie najważniejsza. Dlatego decydujący się na ubezpieczenie mieszkań powinni zapoznać się nie tylko z ogólnymi warunkami ubezpieczeń, ale również z umowami.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje