Szukamy niedrogiego ubezpieczenia garażu

pic

Ubezpieczenie garażu oraz innych budowli znajdujących się poza domem, np. altan, ogrodzeń czy basenów, można wykupić tylko w ramach polisy nieruchomości, np. razem z ubezpieczeniem domu. Sprawdź, co jeszcze warto o tym wiedzieć.

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej definiują garaż jako budynek posiadający fundamenty i dach, wolnostojący bądź w zabudowie bliźniaczej czy też szeregowej, przeznaczony do parkowania pojazdów. Właściciele nieruchomości najczęściej decydują się na ubezpieczenie garażu ze względu na plagę kradzieży z włamaniem, która nierzadko wiąże się z dewastacją pomieszczenia. Często w takich budynkach trzymamy zbędne w domu przedmioty i przede wszystkim samochód, który może być bardzo wartościowy. Ubezpieczenie garażu i innych budowli znajdujących się poza domem, ale w obrębie działki budowlanej, może także chronić przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi, jak upadek drzewa, uderzenie pioruna, grad, huragan, powódź i inne.

W przypadku, gdy już znajdziemy najlepszą dla nas ofertę polisy, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU). Przede wszystkim bardzo ważne jest, by dowiedzieć się, jak towarzystwo ubezpieczeniowe definiuje garaż i zdarzenia losowe, takie jak huragan czy powódź. Dzięki takim informacjom będziemy mieli świadomość, na co możemy liczyć po szkodzie i jak rozmawiać z ubezpieczycielem. Przed podpisaniem polisy powinniśmy dowiedzieć się, jakie wymagania ma towarzystwo ubezpieczeniowe, tzn. jakich żąda zabezpieczeń, np. antywłamaniowe drzwi czy alarm. Ich niespełnienie może oznaczać brak odszkodowania po zdarzeniu.

Poszukując polisy nieruchomości, która oprócz domu będzie chronić także nasz garaż, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dla swoich potrzeb ubezpieczenia. Szukając towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupimy polisę, warto porównywać kilka różnych ofert ubezpieczeniowych. W tym celu można skorzystać z porównywarki Comperia.pl. Bardzo ważne jest, aby przy analizowaniu warunków umów nie kierować się tylko i wyłącznie ceną składki, ale i zakresem ubezpieczenia.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje