Rower zimą? Tylko z ubezpieczeniem!

pic

Choć do wiosny pozostaje jeszcze nieco czasu, łagodna zima sprawia, że po ulicach miast zaczyna jeździć coraz więcej rowerzystów. Obojętnie, czy jednośladem poruszają się tylko rekreacyjnie, czy to ich sposób na zdrowy i tani dojazd do pracy, nie powinni zapominać o bezpieczeństwie. W tym o wykupieniu ubezpieczenia wypadkowego.

Ostrożna jazda jednośladem często nie wystarcza, by zapewnić sobie wystarczającą ochronę. Rowerzyści pojawiają się coraz częściej na drogach publicznych, na których nie ma wytyczonych tras rowerowych. Często stają się ofiarami wypadków. Niestety, liczba wypadków drogowych z udziałem cyklistów dramatycznie rośnie, mimo iż w Polsce przybywa dróg z wytoczonymi trasami ruchu dla jednośladów i poprawia się jakość nawierzchni. Jedną z przyczyn jest nieostrożność samych rowerzystów oraz szarżowanie na drogach. Niestety, rowerzyści nie stosują się do zasady ograniczonego zaufania i bezwzględnie starają się egzekwować swoje prawa na drodze, a to często kończy się dla nich tragicznie. Pojazdów stale przybywa, coraz więcej osób przesiada się na rowery i tym samym zagrożenie dla prowadzących jednoślady wzrasta.

Rowerzyści najczęściej nie wykupują żadnych ubezpieczeń, ale coraz częściej zdarzające się wypadki z ich udziałem nakazują ponowną ocenę takich decyzji. Nawet niewinnie wyglądająca kolizja rowerzysty z pojazdem mechanicznym może okazać się tragiczna w skutkach. Tymczasem leczenie i rehabilitacja kosztują. Skoro takich zdarzeń nie da się uniknąć, warto pomyśleć o tym, jak najłagodniej znieść ich konsekwencje finansowe.

Najlepszym rozwiązaniem dla każdego cyklisty będzie wykupienie ubezpieczenia wypadkowego dla rowerzystów, które w swojej ofercie ma coraz więcej firm ubezpieczeniowych. Pieniądze z odszkodowań pozwolą na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji.

Warto również pomyśleć o zakupie ubezpieczenia OC, a także AC i NNW. Wiele osób posiada bardzo drogie jednoślady, warto więc zabezpieczyć się przed kradzieżą czy uszkodzeniem kosztownego roweru. Niektóre egzemplarze najdroższych rowerów mają cenę średniej klasy samochodu, a najdroższy rower na świecie wykonany jest w całości z 24-karatowego złota. Przeciętny Polak może sobie pozwolić na wydatek rzędu 1-2 tys. zł, co również nie jest kwotą niską. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup ubezpieczenia AC. Jeżeli rower zostanie skradziony, właściciel raczej nie ma co liczyć na pomoc policji, która w takich sytuacjach zwykle jest bezradna. Jeżeli rower jest ubezpieczony, można liczyć na odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje