Ubezpieczenia dla uprawiających sporty zimowe. Na co zwrócić uwagę?

pic

Wyjazd wypoczynkowy to czas na relaks i oderwanie się od codzienności. Niestety przyjemność z rekreacyjnej wycieczki może nam popsuć niespodziewana kontuzja na stoku. Sporty zimowe są pod tym względem szczególnie niebezpieczne. Wielu turystów jednak wciąż bagatelizuje kwestię ubezpieczeń na wyjazd.

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która zagwarantuje nam pomoc pieniężną w awaryjnej sytuacji, która może się wydarzyć podczas wyjazdu. Nawet największa ostrożność nie zapewni nam pełnego bezpieczeństwa. Warto zadbać o wykupienie polisy ubezpieczeniowej na zimowy wyjazd.

Polisa ochroni nawet za granicą

Do najczęstszych szkód, jakie zgłaszają miłośnicy sportów zimowych, należą: zwichnięcia, skręcenia i złamania. Dobra polisa turystyczna zapewni pokrycie kosztów leczenia za granicą i zwrot kosztów przejazdu medycznego, jeśli nastąpi taka konieczność.

Co powinna zawierać dobrze skomponowana polisa?

Polisa turystyczna dla narciarzy i snowboardzistów powinna uwzględniać nie tylko pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania lub urazu. Rozwiązanie kompleksowe powinno również stanowić zadośćuczynienie na wypadek, gdyby podróż została odwołana z powodu niedostatecznego zaśnieżenia stoku lub gdyby podróżny utracił bagaż.

Niektóre polisy turystyczne zabezpieczają turystów na wypadek zamknięcia stoku lub zwracają koszty karnetu narciarskiego, jeśli dana osoba uległa ciężkiej kontuzji i nie może kontynuować aktywnego wypoczynku.

Polisy turystyczne dla uprawiających sporty zimowe obejmują więc ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie kosztów leczenia, pokrywają koszty ratownictwa wysokogórskiego i transportu ze stoku narciarskiego. Szczególnie istotna jest kwestia pokrycia kosztów leczenia. Nie warto oszczędzać na koszcie wykupienia polisy, lepiej wybrać rozwiązanie z wyższą składką i nie ryzykować, że kosztowna operacja połamanej nogi przekroczy koszt ubezpieczenia i wymusi na nas dopłaty z własnej kieszeni.

Ubezpieczenia grupowe

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z ubezpieczenia grupowego, które jest dołączane do karnetów na stoki narciarskie. Warto zwrócić uwagę na wysokość ewentualnych świadczeń w ramach takiej polisy - zazwyczaj są one niewysokie i w razie poważniejszego uszczerbku na zdrowiu, mogą się okazać niewystarczającym zabezpieczeniem.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje