Sposoby na obniżenie kosztu polisy mieszkaniowej

pic

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, każdy chciałby wykupić jak najtańszą polisę, jednocześnie zapewniając sobie najwyższą ochronę. Czy jednak to możliwe? Czy istnieją sposoby na obniżenie kosztu ubezpieczenia mieszkania, bez rezygnacji z szerokiego zakresu ochrony?

Koszty polis mieszkaniowych potrafią mocno się różnić w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Wszystko ze względu na odmienne kryteria oceny ryzyka oraz różniące się wytyczne dotyczące naliczania wysokości składek ubezpieczeniowych, zależnie od wartości przedmiotu ubezpieczenia, zakresu ochrony, wysokości sumy ubezpieczeniowej czy okresu umowy.

Porównanie ofert

Nie należy decydować się na wybór ubezpieczenia mieszkania bez analizy i oceny rentowności danej propozycji. Nie mniej ważne jest również dopasowanie ubezpieczenia do swoich potrzeb oraz oczekiwań, dlatego warto dokładnie porównać oferty, jakie znajdują się na rynku ubezpieczeniowym, by wybrać polisę, która nam najbardziej odpowiada. Nie można zapominać też o zakresie ochrony oraz wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczycieli. Wszystko to znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), z którymi koniecznie trzeba się zapoznać.

Szukajmy zniżek

Generalnie, zniżki w cenie ubezpieczenia mieszkania mogą sięgać nawet 60 proc. wartości ubezpieczenia. Liczyć na nie może klient, który posiada nieruchomość odpowiednio zabezpieczoną przed włamaniami i kradzieżami. To znaczy: posiada system alarmowy z monitoringiem, rolety, szyby oraz drzwi antywłamaniowe z odpowiednimi certyfikatami, budynek jest też pod stałą ochroną (najlepiej jeśli teren osiedla jest zamknięty).

Ubezpieczyciele stosują również rabaty zależne od wysokości wkładu własnego, upusty przygotowywane za zakup polisy w pakiecie (np. łącznie z OC czy assistance), bezszkodowości czy też od promocji sezonowych.

Wysokość zniżek za spełnienie identycznych warunków może być u poszczególnych ubezpieczycieli różna (np. inny upust zyska klient za zabezpieczenie dodatkowe domu w Allianz, a inne w Warcie).

Nie należy zapominać o zwyżkach

Zniżki to jedno, a zwyżki drugie - o nich tez nie wolno zapominać. Te zależą przede wszystkim od szkodowości. Nawet zwykłe zalanie sąsiada może oznaczać zwyżkę wysokości składki ubezpieczeniowej, jeśli przyjdzie do wypłaty zadośćuczynienia poszkodowanemu.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje