Bezpośrednia likwidacja szkód coraz popularniejsza

pic

Opcja bezpośredniej likwidacji szkód zyskuje coraz więcej na popularności. Kolejne towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają taką ewentualność do swojej oferty. Trend jest wyraźny i obiecujący. Jest szansa, że wkrótce taka opcja będzie standardem w większości towarzystw ubezpieczeniowych.

Na czym właściwie polega bezpośrednia likwidacja szkód? To bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Generalnie usługa umożliwia to, że w razie wystąpienia kolizji drogowej poszkodowany, który posiada ubezpieczenie z bezpośrednią likwidacją szkody, nie musi dochodzić swoich praw i odszkodowania u ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Wszelkie formalności i działania przejmuje ubezpieczyciel, u którego poszkodowany posiada polisę. W ten sposób szybko i łatwo będzie można uzyskać odszkodowanie i pokryć koszty naprawy samochodu.

Dla porównania – do tej pory poszkodowany musiał samodzielnie wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o wypłatę odszkodowania. Obecnie, jeśli tylko posiadamy opcję bezpośredniej likwidacji szkód, całością zadań kompleksowo zajmie się nasz ubezpieczyciel.

Jakie to ma znaczenie, poza oczywistą wygodą? Również takie, że wybór ubezpieczenia OC będzie obecnie podyktowany nie tylko najniższą ceną, ale także jakością obsługi, z której sami będziemy korzystać przy bezpośredniej likwidacji szkody. To powoduje, że rynek ubezpieczeń komunikacyjnych ma szansę się rozwinąć i zmienić na korzyść ubezpieczonych.

Do tej pory zazwyczaj kluczowe przy decyzji o wyborze ubezpieczenia było jedynie to, by było ono jak najtańsze. Możliwość skorzystania z bezpośredniej likwidacji szkody może jednak spowodować, że od tej pory klienci zmienią swoje nastawienie i o wiele większą wagę będą przywiązywali do pozostałych parametrów oferty.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje