Yanosik i inne aplikacje, które pomagają kierowcom w trasie

pic

Zdjęcie z fotoradaru może być kosztowną niespodzianką, a takich urządzeń przecież nie brakuje na Polskich drogach. Co najmniej 500 fotoradarów pilnuje dzień i noc, by nie przekraczać prędkości. Odpowiedzią na tę ilość urządzeń do pomiaru prędkości stają się aplikacje, które pomagają kierowcom w trasie, takie jak Yanosik.

Po epoce boomu na CB radia oraz coraz powszechniejszego stosowania nawigacji samochodowej, popularność zyskują aplikacje dedykowane kierowcom, które wspomagają ich w trasie i często przekazują aktualne informacje z drogi. Oto przegląd najpopularniejszych.

YANOSIK

Yanosik to aplikacja, która od kilku lat zdobywa coraz więcej zwolenników. Można zdecydować się na zakup urządzenia, jakie montuje się potem w samochodzie, ale prostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie w smartfonie aplikacji darmowej.

Obsługa Yanosika nie jest skomplikowana. Telefon musi posiadać moduł GPS, ale warto wiedzieć, że aplikacja będzie pobierała dane. Yanosik będzie nas informował na bieżąco o różnych zagrożeniach na drodze (np. wypadkach), ale również o obecności policji (także w nieoznakowanych radiowozach), Inspekcji Ruchu Drogowego i radarów.

Interesującym rozwiązaniem aplikacji jest możliwość potwierdzania lub odwoływania zagrożeń, o jakich informuje nas Yanosik, za pomocą przycisku, co sprawia, że inni użytkownicy drogi otrzymują zaktualizowane informacje.

Yanosik bazuje właśnie na komunikatach przekazywanych przez kierowców. Aplikacja ta może również służyć jako nawigacja samochodowa.

RYSIEK ANTYRADAR

Rysiek Antyradar uznawany jest za jedną z najlepszych aplikacji antyradarowych, którą również instaluje się w smartfonie, ale nie można tu wyznaczać trasy, zatem Rysiek Antyradar nie zamieni się w nawigację.

W przeciwieństwie do Yanosika, aplikacja ta nie bazuje jedynie na informacjach przekazywanych przez kierowców, ale również pozyskuje dane od użytkowników NaviExpert, z nasłuchu CB, z Internetu oraz z radia i telewizji. W ten sposób przekazywane informacje są nie tylko pełniejsze, ale również bardziej wiarygodne. Tutaj również potrzebne jest włączenie GPS oraz transmisji danych.

Oprócz zagrożeń Rysiek Antyradar informuje także o pogodzie. Istnieje również możliwość rejestrowania przejeżdżanej trasy.

COYOTE

Coyote to francuska odpowiedź na popularność aplikacji antyradarowych w Polsce. Swoim sposobem działania Coyote przypomina możliwości oferowane przez Yanosika. Można zamontować terminal w samochodzie albo zdecydować się na aplikację na smartfona.

Tutaj również informacje o sytuacji na drodze przekazywana jest przez kierowców. Dostaniemy dane na temat kontroli drogowych, ograniczeń prędkości i o sytuacjach niebezpiecznych. Nie ma opcji nawigacji.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje