Ubezpieczenie dla turysty-nurka

pic

Nurkowanie, poza tym, że pozwala dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń, jest także sportem, który wiąże się z ryzykiem. Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie, uprawiając tę dyscyplinę na wakacjach, zwykłe ubezpieczenie turystyczne może nie wystarczyć. Sprawdźmy, gdzie szukać ubezpieczenia dla turysty-nurka.

Nurkowanie to przyjemność, ale połączona z ryzykiem. Trudno przewidzieć, co może stać się głęboko pod wodą. Zmiany ciśnienia, prądy morskie, awarie sprzętu – na różne sytuacje należy być przygotowanym. Ubezpieczyciele doskonale zdają sobie sprawę, jak ważny jest pakiet ochronny ściśle dostosowany do wymogów i zagrożeń osób uprawiających nurkowanie.

Pakiet Globtroter

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz Direct proponuje Pakiet Globtroter, który jest kompleksową ochroną dla turystów uprawiających amatorsko nurkowanie. To propozycja zarówno dla tych osób, które pływają w spokojnych wodach, nurkując pośród raf koralowych, ale także dla amatorów większych wyzwań, jak penetrowanie podwodnych wraków.

Cena pakietu zależy od zakresu ochrony i od sumy ubezpieczenia. Możemy wybrać polisę chroniącą na całym świecie, tylko w państwach europejskich (w tym wodach Basenu Morza Śródziemnego i Wysp Kanaryjskich) albo po prostu ograniczyć się do terytorium Polski.

Możemy wybrać ubezpieczenie indywidualne, grupowe, a nawet opcję rodzinną. Cena będzie również zależała od tego, czy nurkowanie uprawiamy amatorsko, czy zawodowo.

Najtańszy pakiet bez kosztów leczenia kosztuje 97 zł, a pełna ochrona dla amatora-nurka to wydatek rzędu nawet ponad 800 zł.

Ubezpieczenie nurkowe

Ergo Hestia proponuje ubezpieczenie nurkowe podróżne w dwóch opcjach: krótkoterminowe oraz na rok. Ubezpieczenie to jest przeznaczone zarówno dla przewodników nurkowych, płetwonurków, jak i dla osób uczestniczących w kursach nurkowania oraz dla instruktorów. W wersji krótkoterminowej możemy wybrać wariant rozszerzony (do 40 metrów głębokości) lub pełny (do 100 metrów głębokości).

W wariancie rozszerzonym suma ubezpieczenia to 200 tys. zł, jeśli chodzi o koszty leczenia i assistance, a w wariancie pełnym – 500 tys. zł, NNW obejmuje sumę ubezpieczenia 20 tys. zł (wariant rozszerzony) lub 30 tys. zł (wariant pełny).

Podane powyżej pakiety dwóch ubezpieczycieli dedykowane są właśnie nurkom, jednak większość towarzystw ubezpieczeniowych sprzedaje pakiety ogólne dla amatorów różnych sportów ekstremalnych.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje