Słowackie Tatry - ile kosztuje złamanie nogi na nartach?

pic

Bliskie sąsiedztwo, urokliwa okolica oraz przystępne ceny za jazdę po świetnie przygotowanych stokach. Tatry słowackie to raj dla miłośników białego szaleństwa. Raj, który może przerodzić się w piekło, gdy narciarz ulegnie wypadkowi – nawet tak błahemu jak złamanie nogi. Wtedy śmiało można doliczyć do swojego rachunku za pobyt nawet 20 tys. zł.

Feralnemu narciarzowi rekordziście, który doznał na słowackim stoku poważnego urazu głowy, wystawiono rachunek opiewający na kwotę 120 tys. zł. To i tak stosunkowo niewiele w porównaniu do najdroższych przypadków, które najczęściej spotyka się w takich krajach jak: Niemcy, Włochy czy Austria. Tam koszty leczenia mogą przekroczyć w przeliczeniu na naszą walutę nawet 200 tys. zł.

Jeśli łamać nogi, to nie za granicą!

Zasady panujące w Polsce są korzystne dla narciarzy doznających wypadków. Nie ponoszą oni bowiem kosztów związanych z akcją ratunkową w górach, a za całe ich leczenie płaci NFZ. Przebywając za granicą, podlegają zaś miejscowym przepisom. Nie inaczej jest w przypadku, gdy odwiedzają sąsiednią Słowację.

Drogie wypadki na Słowacji

Słowacja jest droga dla poszkodowanych narciarzy. Niech świadczy o tym ubiegłoroczny przykład narciarza, który doznał złamania kości udowej. Łączne koszty opieki medycznej wyniosły w jego przypadku ponad 40 tys. zł i złożyły się na nie opłaty związane m.in. z transportem poszkodowanego do szpitala, opieką nad dziećmi i przewiezieniem do kraju. Szczęściem w nieszczęściu było to, że miał on wykupioną polisę.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Koszt ubezpieczenia nie przekracza kilkunastu złotych za dzień, co w zestawieniu z dziennymi kosztami pobytu – przekraczającymi przeważnie 200 złotych – stanowi stosunkowo niewielki wydatek. Wybierając się na zagraniczną wyprawę narciarską, pamiętajmy więc nie tylko o swoim bezpieczeństwie zdrowotnym, ale również finansowym. Brak polisy może spowodować, że za leczenie niezbyt groźnej kontuzji zapłacimy nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje