AC w pakiecie - dobry pomysł czy przepłacanie?

pic

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego pojazdu mechanicznego poruszającego się po polskich drogach, natomiast ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Wykupując autocasco, kierowca ma jednak zapewnioną większą ochronę - zwłaszcza gdy zdecyduje się na rozszerzoną wersję tego ubezpieczenia. Tylko czy to się opłaca?

Towarzystwa ubezpieczeniowe zachęcają klientów do zakupu rozszerzonej ochrony w ramach autocasco, w postaci dodatkowego ubezpieczenia typu:

  • assistance,
  • NNW kierowcy i pasażerów,
  • ubezpieczenia szyb,
  • ubezpieczenia opon,
  • ubezpieczenia kluczyków,
  • ubezpieczenia kosztownego bagażu.

Każdy z tych dodatków ma wpływ na wysokości składki ubezpieczeniowej, dlatego decydując się na taką opcję, warto zastanowić się, czy tak szeroki zakres ochrony jest nam rzeczywiście potrzebny.

Ubezpieczenie szyb i kluczyków

Wśród dodatkowych usług powiązanych z polisą AC znajdziemy ubezpieczenie szyb, czasem połączone z ubezpieczeniem kluczyków. Pierwsza z polis chroni szyby w naszym pojeździe na wypadek ich zniszczenia na skutek zderzenia, umyślnego wybicia czy działania sił przyrody. Ubezpieczyciel w takich przypadkach pokrywa koszt naprawy lub wymiany szyb. Gdy natychmiastowa naprawa szyby nie jest możliwa, wtedy towarzystwo pokrywa koszt parkingu - do 48 godzin. Ubezpieczenie kluczyków zapewnia ochronę na wypadek utraty kluczyków, tablic i dowodu rejestracyjnego. Polisa ta chroni nas nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Europy.

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon zapewnia ochronę w przypadku przebicia lub uszkodzenia ogumienia w pojeździe. Polisa chroni na terenie Polski i reszty krajów Europy. W przypadku uszkodzenia więcej niż jednego koła samochód odholowywany jest na koszt ubezpieczyciela do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego

Wyjeżdżając w podróż, często posiadamy przy sobie wartościowy sprzęt, jak laptop, tablet, smartfon czy nawigacja satelitarna. W momencie kradzieży lub uszkodzenia tych rzeczy ponosimy stratę finansową. Posiadając ubezpieczenie bagażu, w przypadku jego zniszczenia, uszkodzenia lub utraty w następstwie wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczył ubezpieczony pojazd, osoby ubezpieczone dostaną odszkodowanie w związku z zaistniałą szkodą. Polisa taka obejmuje nie tylko bagaż przewożony w pojeździe, ale także ten umieszczony w boksie dachowym. Ubezpieczenie jest ważne w Polsce i na terenie całej Europy.

Decydując się na polisę AC, warto sprawdzić dodatkowe usługi, które pozwalają spokojnie podróżować autem i nie martwić się takimi sprawami jak przebita opona daleko od domu lub zniszczony w czasie stłuczki komputer. Pakiety dodatkowych ubezpieczeń są tworzone na podstawie potrzeb klientów. Pamiętajmy jednak zwracać uwagę na cenę tego typu dodatków.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje