5 sposobów na tańsze OC dla młodego kierowcy

pic

Młody kierowca, który właśnie zdobył prawo jazdy i nabył pierwsze auto, musi liczyć się z wydatkami związanymi z użytkowaniem pojazdu. Jednym z nich jest obowiązkowe ubezpieczenie OC. Na wysokość składki ma wpływ ma wiele czynników, m.in. wiek i pojemność samochodu, wiek i staż kierowcy itp. W jaki sposób młody kierowca może nabyć tańsze OC? Oto 5 sposobów na obniżenie ceny polisy.

Pomimo tego, że ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe, według danych UFG po naszych drogach jeździ około ćwierć miliona kierowców bez tej polisy. Często młodzi kierowcy, jeżdżąc bez ważnego OC, skarżą się na jego wysokie ceny. Korzystając z kilku zasad, można jednak takie ubezpieczenie wykupić taniej. Oto 5 sposobów na zmniejszenie kosztów OC.

1. Współwłaściciel auta

To najczęściej wykorzystywany sposób na tańsze OC. Młody kierowca bierze na współwłaściciela nabytego auta kogoś, kto ukończył 25 rok życia i posiada zniżki na OC, np. rodzica. W takim przypadku składka za ubezpieczenie ustalana jest na podstawie zniżek współwłaściciela. Dodatkowo młody kierowca nieposiadający zniżek z każdym rokiem bezszkodowego OC wypracowuje sobie własne zniżki.

2. Rejestracja i polisa w malej miejscowości

W przypadku, gdy młody kierowca ma taką możliwość, powinien zarejestrować i ubezpieczyć swój samochód w mniejszym mieście. Warto taką opcję wykorzystać, gdy kierowca ma dwa domy np. studiuje w dużym mieście, a zameldowany jest w malej miejscowości. Im mniejsza miejscowość, tym niższa składka.

3. Składka płatna za cały rok

Ubezpieczenie OC najczęściej wykupywane jest na cały rok. Składka może być jednak opłacona w ratach. Pomimo tego, płacąc za cały rok jednorazowo, młody kierowca może zaoszczędzić nawet 100 zł.

4. Ubezpieczenie w pakiecie

Decydując się na ubezpieczenie w pakiecie, np. wykupując OC i AC lub wybierając dodatkowo polisę mieszkaniową, można zyskać nawet 10-12% zniżek.

5. Polisa przez Internet

Szukając tańszej polisy OC, warto skorzystać z Internetu. Często w ten sposób można dostać promocyjne zniżki, np. w dniu urodzin. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają przygotowane specjalne oferty dla młodych kierowców lub dla nowych klientów.

Szukając oszczędności na ubezpieczeniu OC, warto porównać kilka rożnych ofert, ponieważ często polisy cenowo mogą różnić się miedzy sobą nawet o kilkaset złotych.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje