Znajdź dobre ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd w góry

pic

Jeśli wybierasz się na zagraniczny wyjazd w góry, pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu swojego pobytu. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się bowiem nie tylko podczas szusowania po górskich stokach, ale również podczas spokojnych spacerów. Jego konsekwencje mogą zrujnować Twoje finanse. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy podróżnej.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy turystyczne, które na ogół składają się z kilku pakietów. W takim zestawie można znaleźć zazwyczaj ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie kosztów leczenia oraz dodatkowe usługi assistance. Na szczegółowy zakres działania tego typu polis powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które planują spędzić swój wyjazd aktywnie, uprawiając sporty zimowe.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie NWW to podstawowy składnik polisy podróżnej, który zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu. Należy jednak pamiętać, że towarzystwa stosują listę wyłączeń, która zawiera zdarzenia nieobjęte ich odpowiedzialnością. Choć złamanie czy skręcenie kończyny na stoku kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania, następstwa ewentualnych chorób już nie. O tym, jaka wysokość świadczenia należy się poszkodowanemu w przypadku wystąpienia danego uszczerbku na zdrowiu oraz jaki jest jego maksymalny pułap kwotowy, towarzystwa informują w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Dla miłośników aktywności górskiej szczególnie ważnym elementem ochrony jest ubezpieczenie kosztów leczenia. W przypadku wyjazdu zagranicznego, wydatki poniesione na opiekę medyczną mogą mocno dać się we znaki. Normą jest, że w krajach Europy Zachodniej wizyta u internisty kosztuje kilkadziesiąt euro, a wydatki na leczenie w przypadku złamania nogi mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy euro. Wybierając polisę podróżną, należy więc zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia oraz jego zakres, który powinien obejmować m.in. hospitalizację, niezbędne badania medyczne, a także koszty transportu czy zakupu przepisanych lekarstw. Warto także sprawdzić, czy towarzystwo zapewni zwrot kosztów przeprowadzenia akcji ratowniczej lub poszukiwawczej.

Dodatkowa ochrona

W ofertach towarzystw można znaleźć także usługę assistance, która jest programem zapewniającym całodobowy dostęp do pomocy udzielanej ubepieczonemu. W ramach takiego rozwiązania świadczone jest m.in. wsparcie w zakresie organizacji leczenia czy transportu medycznego. Warto też pamiętać o ochronie w przypadku, gdy to my spowodujemy szkody, np. u innego narciarza korzystającego ze stoku. Stosowną ochronę można uzyskać dzięki polisie OC, która gwarantuje, że za leczenie poszkodowanego zapłaci nasz ubezpieczyciel.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje