I kleszcz nie straszny - ubezpiecz się od boreliozy

pic

Ocieplenie klimatu spowodowało wyraźny wzrost populacji kleszczy w Polsce. Niestety przekłada się to na większą ilość zachorowań, m.in. na boreliozę czy odkleszczowe zapalenie mózgu. Grupą zawodową, która jest najbardziej narażona na styczność z tymi szkodliwymi pajęczakami, są rolnicy. Pomocną dłoń wyciągnęło do nich TU InterRisk, które oferuje polisy chroniące m.in. przed chorobami powstałymi wskutek ugryzienia przez kleszcza.

W Polsce największa aktywność kleszczy przypada na szczyt sezonu rolniczego. Odpowiednią czujność należy jednak zachować od wczesnej wiosny aż po koniec października. Dotyczy to praktycznie każdego zakątka Polski, przy czym na największe ryzyko wystawieni są mieszkańcy Opolszczyzny, Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Zagrożenia dla rolników

Ze statystyk udostępnionych przez Kasą Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych wynika, że ciągu ostatnich 10 lat ponad 1200 ubezpieczonych w KRUS zachorowało wskutek kontaktu z kleszczami, z czego ponad 90 proc. przypadków dotyczyło zachorowań na boreliozę. Przedstawione dane jasno pokazują, że kleszcze niosą ze sobą poważne niebezpieczeństwo dla rolników. Warto przy tym zaznaczyć, że statystyki dotyczą jedynie zachorowań skutkujących długotrwałą lub całkowitą niezdolnością do pracy. Dane nie obejmują przypadków krótkotrwałej niedyspozycyjności.

Oferta InterRisk

Towarzystwo InterRisk oferuje możliwość rozszerzenia standardowego ubezpieczenia NWW o choroby powstałe wskutek kontaktu z chorymi zwierzętami, spożyciem skażonego mięsa czy też właśnie styczności z kleszczami. Istotne jest też to, że rolnicy mogą rozszerzyć zakres polisy o taką ochronę w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej – po zdiagnozowaniu boreliozy, wścieklizny czy innej zakaźnej choroby zawodowej. W przypadku zachorowania, ubezpieczyciel gwarantuję wypłatę świadczenia zarówno rolnikowi, jak i jego rodzinie, a wysokość świadczenia może sięgać jednorazowo nawet 2 tys. zł.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje