Którzy narciarze powinni wykupić polisę?

pic

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty nie tylko na stoki w naszym kraju, ale także za granicą. Niektórzy z nich twierdzą z przekonaniem, że nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia podczas takiego wypoczynku. Czy to prawda? Którzy narciarze powinni wykupić polisę turystyczną?

Jeśli wyjeżdżacie na narty, lepiej nie zastanawiajcie się nad tym, czy wydatek dodatkowych pieniędzy na polisę ubezpieczeniową jest zasadny. Lepiej się ubezpieczyć i spędzić spokojnie czas na stoku, niż nieustannie martwić się, że coś złego może nam się stać. Na pytanie, którzy narciarze powinni wykupić ubezpieczenie, jest tylko jedna odpowiedź: wszyscy. Oto dwa argumentów, obalających powszechnie funkcjonujące mity.

Mit 1: Nowoczesny sprzęt skutecznie chroni zdrowie i życie

Rzeczywiście, nowoczesny sprzęt, wytrzymałe kaski i dobrze przygotowane trasy mogą znacznie poprawić bezpieczeństwo narciarzy, ale niestety nie wyeliminują całkowicie zagrożenia. Narciarstwo było, jest i będzie sportem objętym wysokim ryzykiem, należy do najbardziej urazowych ze wszystkich dyscyplin. To wnioski płynące z danych medycznych. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę, że nowoczesne narty w połączeniu z nowoczesnymi kombinezonami pozwalają osiągać jeszcze większe prędkości niż jeszcze kilka lat temu, a to dodatkowo zwiększa ryzyko urazów i wypadków.

Nawet najlepszej klasy sprzęt nie zapewni w pełni bezpieczeństwa, czego przykładem jest wypadek na stoku mistrza Formuły 1 Michaela Schumachera, który zapadł w śpiączkę. Leczenie podobnych urazów za granicą mogłoby zrujnować niejednego Polaka, który nie posiadał odpowiedniej polisy.

Mit 2: Ostrożna jazda na nartach zastąpi ubezpieczenie

Otóż - nie zastąpi. Znamienne jest, że wielu z polskich turystów uważa się za dobrych narciarzy, a przynajmniej jeżdżących ostrożnie. Wystarczy jednak przejrzeć statystyki, żeby stwierdzić, że stoki wcale nie są bezpiecznym, spokojnym miejscem. W ubiegłym sezonie w samym tylko Zakopanym doszło do kilku tysięcy wypadków i kontuzji narciarzy. Nie można także zapominać, że coraz więcej Polaków jeździ na nartach, a stoki są coraz bardziej zatłoczone, przez co coraz łatwiej o kolizje. W takich sytuacjach nieocenione może okazać się OC, a nawet assistance. Za fachową pomoc na stoku można naprawdę dużo zapłacić zagranicą, gdy nie ma się odpowiedniego ubezpieczenia.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje