Ubezpieczenie bagażu - obejmie sprzęt sportowy?

pic

Wybierając się w podróż lub na urlop, często korzystamy z ubezpieczenia turystycznego, w tym ubezpieczenia bagażu podróżnego - to jednak nie zawsze obejmuje sprzęt sportowy.

Wyjeżdżając w podróż, zabieramy ze sobą, oprócz ubrań i kosmetyków, także mnóstwo niezbędnych gadżetów. Często są wśród nich rzeczy wartościowe, np. aparat fotograficzny, kamera, laptop, tablet. Nie od dziś wiadomo, że niezależnie od tego, czy podróżujemy samolotem, autobusem lub innym środkiem lokomocji, posiadany przez nas bagaż narażony jest na uszkodzenie, kradzież albo zaginięcie. Wykupując ubezpieczenie bagażu podróżnego, zyskujemy ochronę przed całkowitym zniszczeniem lub uszkodzeniem, a także przed kradzieżą.

Sprzęt sportowy to nie bagaż

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje szeroki zakres ochrony bagażu podróżnego. Na odszkodowanie możemy liczyć, gdy nasze walizki ulegną zniszczeniu czy zagubieniu na lotnisku lub w porcie, a także, gdy znikną w innym momencie urlopu, np. w hotelu, taksówce czy na wycieczce krajoznawczej.

Ubezpieczenia bagażu mają podobny zakres ochrony w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Trochę inaczej wygląda to w sytuacji, gdy chcemy w ramach tej polisy ubezpieczyć także sprzęt sportowy. Często w rozumieniu firm ubezpieczeniowych sprzęt sportowy nie jest częścią tzw. bagażu podróżnego. Można natomiast taki sprzęt ubezpieczyć osobno w ramach rozszerzonego pakietu lub oddzielnego ubezpieczenia.

W Warcie ochronisz sprzęt sportowy w ramach ubezpieczenia bagażu

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta w ramach ubezpieczenia bagażu podróżnego ochrania:

  • przedmioty osobistego użytku,
  • przenośny sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, sprzęt fotograficzny, kamery, przenośne odtwarzacze muzyki i filmów wraz ze słuchawkami, a także ładowarki do tych przedmiotów,
  • pojedyncze rzeczy przewożone w formie upominku,
  • wózek dziecięcy lub inwalidzki,
  • sprzęt sportowy wraz z osprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania, czyli narty biegowe, zjazdowe i wodne, deska snowboardowa,  deska windsurfingowa,  deska surfingowa,  rower, kijki trekingowe, nordic walking, narciarskie, sprzęt do nurkowania, sprzęt do gry w tenisa ziemnego, sprzęt do gry w golfa, sprzęt do wspinaczki górskiej lub skałkowej.

Warta jest jednak jedną z niewielu firm ubezpieczeniowych obejmujących ochroną sprzęt sportowy w ramach ubezpieczenia bagażu. Większość ubezpieczycieli oferuje to ubezpieczenie jako dodatkowe. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mają też specjalną kompleksową ofertę specjalnie dla narciarzy. Obejmuje ona odszkodowanie za sam sprzęt, gwarantuje pokrycie kosztów ratownictwa, leczenia, a także zapewnia odszkodowanie z OC za wyrządzone szkody oraz NNW. 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje