Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

pic

Decydując się na wczasy lub wycieczkę z biurem podróży, jesteśmy obejmowani ubezpieczeniem wykupionym przez organizatora; gdy sami planujemy wypoczynek, o polisę musimy zadbać sami - sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne.

Planując wyjazd wypoczynkowy, zawsze warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym, które zapewni ochronę nam samym i naszym rodzinom.

Nie zapomnij o karcie EKUZ

Wyjeżdżając za granicę, warto postarać się o kartę EKUZ, która zapewni nam dostęp do bezpłatnej opieki służby zdrowia podczas wypoczynku. Sama karta, działająca na terenie Unii Europejskiej, może jednak nie wystarczyć, ponieważ refunduje ona tylko podstawowe zabiegi ratujące zdrowie i życie. Ubezpieczenie turystyczne pokryje natomiast koszty leczenia, zapewni świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku oraz pomoc (w ramach assistance) w razie kradzieży czy innych kłopotów za granicą.

Ceny polis dla turystów

Polisy turystyczne oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe mogą się między sobą różnić nie tylko zakresem ochrony, ale także ceną. Standardowa polisa najczęściej obejmuje:

  • koszy leczenia,
  • ubezpieczenie NNW,
  • oraz assistance.

I jest to na ogół najtańsza wersja ubezpieczenia turystycznego. Z takim zakresem ochrony możemy nabyć polisę już od 30 zł

W przypadku, gdy rozszerzymy ją o ubezpieczenie bagażu czy o ubezpieczenie OC od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, cena wzrośnie do 100-150 zł.

Sporty ekstremalne słono kosztują w ubezpieczeniu

Najdroższe są polisy turystyczne dla osób uprawiającym sporty ekstremalne bądź podwyższonego ryzyka, ponieważ wtedy do standardowej polisy należy wykupić dodatkową opcję chroniącą ubezpieczonego. Na wyższe koszty polisy turystycznej powinny się także przygotować osoby chorujące przewlekle, ponieważ one także będą musiały skorzystać z rozszerzenia pokrywającego koszty leczenia związane ze zdiagnozowaną przed wyjazdem chorobą.

Warto pamiętać o dodatkowych opcjach 

Szukając polisy na wyjazd, warto wziąć także pod uwagę, by swoim zakresem obejmowało także rezygnację, odwołanie lub przerwaniem uczestnictwa w wypoczynku turystycznym. Takie ubezpieczenie chroni nas zarówno w przypadku odwołania wyjazdu przez biuro podróży, jak i np. odwołania lotów.

Polisy turystyczne w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie. Cena ubezpieczenia zależy od tego, dokąd się wybieramy, na jak długo, na który pakiet i ofertę się zdecydujemy i czy chcemy dokupić dodatkowe rozszerzenia.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje