Dlaczego warto mieć polisę na życie?

pic

Możemy być urodzonymi optymistami, z wiarą patrzeć w przyszłość, ale liczenie na to, że nigdy nie spotka nas nic niespodziewanego to nie optymizm, lecz naiwność. „Wypadki chodzą po ludziach” – mówi stare porzekadło. Co ciekawe Polacy są tego świadomi: aż 81% z nas uważa, że warto mieć polisę na życie, ponieważ daje ona ochronę przed skutkami finansowymi nieszczęśliwych zdarzeń. Dlaczego zatem tylko 18% z tych osób ma indywidualną polisę na życie?

Polisa na życie to przede wszystkim zabezpieczenie bytu rodziny i bliskich na wypadek naszej śmierci. Jeśli coś nam się stanie to rodzina lub inna wskazana osoba np. partner, dziecko, wspólnik w biznesie – otrzyma ustaloną kwotę. Ale to nie wszystko. Polisa może też zapewnić potrzebne wsparcie np. w sytuacji nagłego zachorowania, pobytu w szpitalu czy niezdolności do pracy. Jak to działa?

- W przypadku poważnej choroby, np. nowotworu, wypłacane jest świadczenie, które może pomóc w sfinansowaniu kosztów leczenia, płatnych procedur medycznych czy rehabilitacji ułatwiającej powrót do zdrowia i odzyskanie sprawności – tłumaczy Ewa Paradowska z towarzystwa ubezpieczeniowego AXA Życie. W przypadku leczenia szpitalnego otrzymujemy dodatkowe środki, których wysokość zależy od okresu hospitalizacji – im dłuższy pobyt w szpitalu, tym wyższe świadczenie. Z kolei trudności finansowe związane z obniżeniem dochodu wskutek trwałej niezdolności do pracy pomoże rozwiązać odpowiednie ubezpieczenie zapewniające comiesięczną rentę albo jednorazową wypłatę świadczenia.

- Ubezpieczyciele starają się jak najlepiej zrozumieć potrzeby swoich klientów, aby zaoferowane rozwiązania były optymalnie do nich dopasowane – tłumaczy Ewa Paradowska.

Jednak satysfakcja klienta wymaga zrozumienia nie tylko jego potrzeb, ale również możliwości i ograniczeń. Współcześnie wiele osób obawia się długoterminowego zobowiązania finansowego, jakim jest wykupienie ubezpieczenia na życie. Niewielu jednak wie, że aktualnie oferowane polisy dają możliwości prolongaty opłacania składki czy czasowego zawieszenia ich wymagalności. Wiele spośród aktualnie oferowanych polis na życie, poza wspomnianymi świadczeniami, umożliwiają gromadzenie środków inwestowanych w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

- Polisa ubezpieczeniowa to często kompleksowy produkt, który daje nam możliwość zaspokojenia wielu potrzeb – zarówno bezpieczeństwa finansowego w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, jak i oszczędzania na przyszłość. Jej wybór powinien być jednak przemyślaną i świadomą decyzją, bo tylko tak dobrana polisa spełni nasze oczekiwania – podkreśla Ewa Paradowska z AXA Życie.

Sprawdź, jaka polisa na życie będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb – skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje