Jak mądrze wybrać polisę na życie?

pic

 Jeśli polisa ma spełniać nasze oczekiwania, to przed jej zakupem warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację i ustalić potencjalne zdarzenia, na wypadek których chcemy się odpowiednio zabezpieczyć. Wbrew pozorom, identyfikacja potrzeb w tym zakresie i dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia nie jest sprawą prostą, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

Analiza potrzeb ubezpieczeniowych to pierwszy, niezwykle ważny krok przy zakupie ubezpieczenia na życie. Jej celem jest rozpoznanie potrzeb, możliwości oraz priorytetów klienta w zakresie ubezpieczenia. Agent przeprowadza z klientem szczegółową analizę i w oparciu o jej wyniki przygotowuje odpowiednią propozycję polisy.

- Podczas takiego wywiadu powinny paść pytania o naszą sytuację rodzinną, sposób zatrudnienia i perspektywy zawodowe, status majątkowy, zobowiązania finansowe oraz priorytety ubezpieczeniowe. Czego innego może chcieć dobrze zarabiający 30-letni singiel, a czego innego młode małżeństwo z mieszkaniem na kredyt lub myślący o emeryturze 45-latek – tłumaczy Ewa Paradowska z towarzystwa ubezpieczeniowego AXA Życie.

Określenie potrzeb ubezpieczeniowych jest ważne, żeby polisa zapewniała odpowiednie bezpieczeństwo finansowe i optymalizowała jej wszystkie warunki. Pamiętajmy, że polisa na życie może zabezpieczać nas także na wypadek zachorowania, niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu, różnego rodzaju następstw nieszczęśliwych wypadków i wielu innych nieprzewidzianych zdarzeń. Niektóre rodzaje polis zapewniają dodatkową możliwość oszczędzania i inwestowania środków na przyszłość.

- To dlatego ustalenie priorytetów jest tak ważne. Powinniśmy rozstrzygnąć czy potrzebujemy wyłącznie ochrony dotyczącej zdarzeń losowych, czy jednocześnie tworzenia funduszu z myślą o jakimś określonym celu. Na tym etapie konieczne jest również ustalenie możliwości finansowych klienta. Polisa powinna być dobrana tak, by była możliwie najlepszą odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby klienta i nie stanowiła dla niego nadmiernego obciążenia finansowego – tłumaczy Ewa Paradowska.

Gdy już to wszystko mamy ustalone, a agent zaproponował nam konkretne warunki, niezbędna jest gruntowna analiza ogólnych warunków ubezpieczenia. Dobry agent zachęci nas do lektury OWU, a także odpowie na wszystkie pytania, które się pojawią. – Tylko dobrze rozumiejąc swoje potrzeby oraz konstrukcję nabywanego produktu ubezpieczeniowego, jesteśmy w stanie wybrać polisę, której działaniem nie będziemy rozczarowani – podkreśla ekspert AXA.

Sprawdź, jaka polisa na życie będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb – skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje