Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

pic

Gdy chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, bank przeważnie wymaga od nas polisy na życie z dokładnie określonymi parametrami: sumą ubezpieczenia, rodzajem i czasem trwania ochrony oraz cesją, która sprawia, że na wypadek naszej śmierci to bank jest odbiorcą świadczenia. Przy podpisywaniu takiej umowy nikt nie zastanawia się, czy taka polisa spełnia jego oczekiwania. W przypadku samodzielnego wybierania ubezpieczenia jest zupełnie inaczej. Skąd mam wiedzieć, jakiej polisy potrzebuję?

Polisa na życie to ubezpieczenie, które przede wszystkim zapewnia wypłatę świadczenia na wypadek śmierci, ale można do niej dodać rozmaite umowy dodatkowe np.: na wypadek niezdolności do pracy, poważnej choroby, pobytu w szpitalu czy nagłej choroby dziecka. Aby dobrze wybrać polisę powinniśmy najpierw przeanalizować swoje potrzeby. I tu najczęściej pojawia się problem bo okazuje się, że odpowiedź na pytanie „czego oczekuję od polisy na życie” nie jest taka oczywista i prosta. Jak zatem ją znaleźć? W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

Analiza potrzeb ubezpieczeniowych to nic innego jak rozmowa. Spotykamy się z agentem żeby porozmawiać o zabezpieczeniu nas i naszych najbliższych przed skutkami niespodziewanych, często przykrych zdarzeń. Będziemy rozmawiać m.in. o naszej sytuacji rodzinnej, bo ważne jest czy jesteśmy singlem, młodym małżeństwem z dziećmi lub bez, czy też mamy już dorosłe dzieci. To również rozmowa o finansach i to zarówno w kontekście obecnej sytuacji jak i planów na przyszłość. Niech nas nie zrazi fakt, że agent będzie zadawał wiele osobistych pytań. Jest to niezbędne, aby dobrać polisę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Taki doradca jest prawnie zobowiązany do zachowania poufności, a wszelkie dane osobowe mogą być wykorzystane tylko w celu przygotowania polisy. Ponadto każdy, kto prowadzi działalność doradczą w zakresie ubezpieczeń musi być zarejestrowany w oficjalnej bazie na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Tam też można sprawdzić, czy jego licencja jest aktywna oraz jakie towarzystwo lub towarzystwa reprezentuje. Pamiętajmy, że my też mamy prawo sprawdzić agenta – poprosić o wylegitymowanie się, spisać numer jego licencji. Dobry agent nie będzie miał nic przeciwko temu

Sprawdź jaka polisa na życie będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb – skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy ubezpieczeniowego.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje