Która polisa na życie jest najlepsza?

pic

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Każdy z nich oferuje co najmniej kilka rodzajów ubezpieczeń. Jak w tym gąszczu ofert znaleźć najlepszą polisę?

Zakup polisy na życie to decyzja, która zwiąże nas z firmą ubezpieczeniową na długie lata. Co prawda część umów dodatkowych można renegocjować, dodawać i odejmować w trakcie trwania ochrony, to jednak podstawowa umowa – ochrony życia - jest jedna. Dlatego też nie powinniśmy śpieszyć się z jej wyborem.

Na szybko można kupić wszystko, także kota w worku. Dobra polisa to ta, która jest najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Aby ją znaleźć, trzeba najpierw dokładnie uświadomić sobie, jakiej ochrony potrzebujemy i jakie są nasze priorytety w tej dziedzinie.

Kupując pospiesznie produkt standaryzowany – a więc gotowy pakiet ubezpieczeniowy – może się zdarzyć, że zapłacimy za ochronę, która nas nie dotyczy. Na przykład: nie zwrócimy uwagi na to, że w polisie gwarantowana jest wypłata określonej sumy za urodzenie dziecka, a my mamy już trójkę dzieci i więcej nie planujemy. Albo para nie posiadająca dzieci dostanie w pakiecie ochronę na wypadek osierocenia dziecka, czyli zapłaci za coś, czego zupełnie nie potrzebuje.

Należy uważać także by nie dopuścić do sytuacji, w której sądzimy, że ochronę ubezpieczeniową mamy, a w momencie gdy dochodzi do zdarzenia ubezpieczeniowego, okazuje się, że to nieprawda. Tak się może zdarzyć, jeśli nie doczytamy dokładnie OWU i nie zrozumiemy wyłączeń. Przykładem może być sytuacja, gdy osoba prowadząca działalność gospodarczą dodaje do swojej polisy ubezpieczenie na wypadek utraty dochodu, ale nie zwraca uwagi na to, że ono owszem, gwarantuje wypłatę świadczenia, ale tylko w przypadku utraty dochodu z umowy o pracę.

Czytając umowę ubezpieczeniową należy zwrócić uwagę na wszystkie niuanse i wyłączenia. Dlatego też ogólne warunki ubezpieczenia najlepiej analizować w obecności agenta, który w razie potrzeby, wyjaśni wszystkie niejasności i zwróci naszą uwagę na najważniejsze kwestie.

Agent, który wcześniej przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, będzie dobrze znał naszą sytuację finansową, zawodową, rodzinną i zdrowotną, a dzięki temu będzie w stanie nie tylko dobrać produkt ubezpieczeniowy najlepiej dostosowany do naszych potrzeb, ale też podpowiedzieć z jakiej ochrony warto skorzystać.

Podsumowując – oferta ubezpieczycieli jest ogromna. Często dopiero podczas rozmów z agentem klienci dowiadują się, jak szerokie spektrum możliwości dają produkty ubezpieczeniowe. Wtedy potrzebują jeszcze więcej czasu do namysłu nad swoją polisą. Bo najlepsza polisa to taka, która zaspokaja najwięcej naszych kluczowych potrzeb. Jeśli chcesz poznać swoje potrzeby ubezpieczeniowe umów się na spotkanie z profesjonalnym doradcą ubezpieczeniowym.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje