Jak działa assistance medyczne?

pic

Zastanawiasz się nad wykupieniem assistance medycznego, ale nie wiesz, jak to dokładnie działa? Zobacz, na ile usługi tego typu się opłacają.

Dzięki assistance medycznemu już nie musisz być skazany na kolejki do lekarza lub każdorazowe płacenie za poszczególne wizyty w prywatnych przychodniach, gdy będziesz potrzebować pomocy specjalisty. Szybki kontakt z lekarzem, także tym o konkretnej specjalności, zapewni assistance medyczne.

Zalety assistance medycznego

Korzystanie z opcji assistance medycznego zazwyczaj zapewnia:

- telefoniczną konsultację lekarską lub kontakt z całodobową infolinią medyczną,

- domowe wizyty lekarzy lub pielęgniarek,

- organizację transportu medycznego,

- specjalistyczną opiekę pielęgniarską (nie tylko szpitalną, ale i domową),

- pomoc opiekuńczą (np. opiekę nad dziećmi, chorymi, pomoc domową),

- dostawę leków,

- pomoc asystenta medycznego.

Ile to kosztuje?

Koszty assistance medycznego nie należą do najwyższych - zazwyczaj oscylują w granicach 20-30 zł miesięcznie, przy czym często obejmują ochroną wszystkich członków najbliższej rodziny ubezpieczonego. Assistance medyczne bywa też dodatkiem do różnego rodzaju produktów bankowych i ubezpieczeniowych, np. OC, ubezpieczenia turystycznego, na życie, a także kont osobistych. Wówczas koszt assistance - zależnie od zakresu zapewnianych świadczeń - może spaść nawet do kilku złotych miesięcznie.

Kto może skorzystać?

Z assistance medycznego może skorzystać każdy - bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy status materialny. Wykupić je można w dowolnej firmie ubezpieczeniowej, niezależnie od tego, czy już posiadamy wykupione polisy, czy nie.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje