Co trzeba wiedzieć o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych?

pic

Nie masz jeszcze prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego? Moda na korzystanie z polis medycznych na dobre zagościła wśród pracowników korporacji i większych firm. Teraz zdobywa kolejnych zwolenników - wśród klientów indywidualnych.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń, coraz więcej Polaków interesuje się ubezpieczeniami zdrowotnymi. W 2016 roku z tego typu polis korzystało ok 1,86 mln zł osób - to niemal o 30% więcej niż rok wcześniej.

Czym różnią się ubezpieczenia medyczne?

Na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje wiele rodzajów polis medycznych. Występują w wielu wariantach, które różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim zakresem dostępnych badań, zabiegów i specjalności lekarskich. Im większy pakiet usług zapewnia dane ubezpieczenie, tym wyższa będzie miesięczna składka.

Niektórzy ubezpieczyciele konstruują swoje oferty w odmienny sposób - dając możliwość korzystania z tych samych usług wszystkim ubezpieczonym, ale limitowana jest liczba dostępnych (bezpłatnych) wizyt lekarskich czy badań i zabiegów w przypadku tańszych pakietów.

Zwróć uwagę na dostępne badania

Wybierając polisę medyczną dla siebie, często skupiamy się przede wszystkim na tym, by lista dostępnych konsultacji była poszerzona o jak największą liczbę specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Tymczasem uwagę powinniśmy zwracać za zakres bezpłatnych badań, które są nieodzownym elementem niezbędnym do postawienia właściwej diagnozy czy opracowania procesu leczenia lub rehabilitacji pacjenta.

Jak ubezpieczyć się poza pracą?

Choć z prywatnych ubezpieczeń medycznych korzystają najczęściej pracownicy korporacji lub większych i mniejszych firm, to ubezpieczyć się w tym zakresie można również samemu. Nawet jako osoba niepracująca. Niestety musimy się wówczas liczyć z wyższą składką. W przypadku ubezpieczeń zawieranych za pośrednictwem zakładu pracy, pracodawcy często dają możliwość wykupienia pakiety medycznego z dofinansowaniem składki w ramach programów pracowniczych. W ten sposób już za ok 30 zł miesięcznie możemy zyskać bogaty pakiet usług zdrowotnych. Jeśli jednak będziemy chcieli przystąpić do takiej umowy indywidualnie, stawka miesięczna wyniesie wówczas od ok 50 zł.

 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje