Standardowe ubezpieczenia nie chronią od ataków terrorystycznych!

pic

Jeszcze do niedawna nikt nie zwracał uwagi na wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej w przypadku odniesienia przez ubezpieczonego szkód w wyniku aktów terrorystycznych. Teraz - gdy informacje o zamachach w Europie i krajach będących popularnymi destynacjami urlopowymi Europejczyków (jak Egipt) - coraz częściej pojawiają się w mediach, standardowe polisy zaczynają być niewystarczające. Dlaczego? Bo podstawowe ubezpieczenie NNW nie chroni od skutków ataków terrorystycznych.

Mimo że w standardowym wariancie polisy turystyczne zwykle nie zapewniają ochrony od aktów terroru, to wyłączenie można z umowy usunąć. Niestety wiąże się to zwykle z dopłatą. Jakiego typu? Sprawdziliśmy na przykładzie oferty Compensy.

Koszt ubezpieczenia od działań terrorystycznych

Rozszerzenie ochrony o akty terroru i wojny zapewnia m.in. ubezpieczenie podróżne Compensa Voyage. Polisa zapewnia ubezpieczonym pokrycie kosztów leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków, także jeśli były skutkiem działań terrorystycznych. Choć za rozszerzenie ochrony trzeba dopłacić, to koszt jest niewielki - wynosi tylko 5 zł na osobę, niezależnie od okresu trwania polisy, natomiast w przypadku umów otwartych kosztuje 5 zł za każde 50 dni, w czasie których ubezpieczony przebywa za granicą. To zdecydowanie bardzo niska cena za zapewnienie sobie ochrony przed - niestety - rosnącym ryzykiem aktów terroru, o których od kilku lat daje się słyszeć już nie tylko w krajach bardziej egzotycznych (jak Turcja), ale także i w Europie.

Ochrona nie zadziała we wszystkich krajach

Decydując się na rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o działania terrorystyczne koniecznie trzeba pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii. Tego typu polisy - w tym przedstawiona oferta Compensy - działają na całym świecie, ale zazwyczaj istnieje jedno istotne zastrzeżenie. Wyłączone z ochrony będą kraje, co do których Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dniu wyjazdu ubezpieczonego wydało lub utrzymało zalecenie rezygnacji z wyjazdu  (status "nie podróżuj") lub niezwłoczne opuszczenie terenu tego państwa (status: "opuść natychmiast"). Jeśli zamierzasz - wbrew zaleceniom ekspertów rządowych - udać się na kraju objętego ostrzeżeniem turystycznym, będziesz mieć nie lada problem ze znalezieniem polisy, która będzie działać na terenie tego państwa.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje