Już 2,3 mln Polaków korzysta z ubezpieczeń zdrowotnych

pic

W 2017 r. z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego skorzystało aż o 22% więcej osób niż rok wcześniej - podaje Polska Izba Ubezpieczeń. Na tak gwałtowny wzrost popularności dodatkowych ubezpieczeń medycznych wpływ mają przede wszystkim długie kolejki do specjalistów i długi czas oczekiwania na specjalistyczne badania w ramach NFZ-etu, niska ocena jakości usług świadczonych przez publiczną opiekę zdrowotną i niskie koszty prywatnych polis.

Polska służba zdrowia ciągle stoi na niskim poziomie, tymczasem oczekiwania społeczeństwa rosną. Już nie chcemy czekać w wielomiesięcznych kolejkach na zabiegi. Wolimy za miesięczną składkę móc korzystać z pomocy medycznej od ręki.

Z możliwości wykupienia prywatnej opieki medycznej coraz chętniej korzystamy zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Polisy medyczne to częsty wybór pracodawców, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom dodatkowe benefity, które jednocześnie działałyby na korzyść firmy. Jak wskazuje PIU w raporcie "Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków", dostęp do świadczeń zdrowotnych oferowanych prywatnie można ograniczyć liczbę nieobecności pracowników z powodu zwolnień chorobowych nawet o 70%.

Za polisami zdrowotnymi przemawia krótki czas oczekiwania na dostęp do specjalistów i specjalistycznych badań medycznych. Nie bez znaczenia są również wyższe standardy obsługi pacjentów w ośrodkach prywatnych, w tym łatwa rezerwacja wizyt on-line, a także godziny przyjęć dostosowane do potrzeb ludzi pracujących.

Jak prognozuje PIU, rynek dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych będzie w kolejnych latach nabierać na znaczeniu w obszarze ubezpieczeń. W całym 2017 roku składka przypisana brutto na rynku polis medycznych wzrosła aż o 18% w stosunku do 2016 roku, osiągając wartość 684,5 mld zł.

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje