Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania?

Przed podpisaniem umowy z danym towarzystwem, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym wybrane ubezpieczenie może okazać się tańsze.

Przed podpisaniem umowy z danym towarzystwem, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym wybrane ubezpieczenie może okazać się tańsze.

Sprawdź kilka ofert

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę,  warto porównać produkty kilku towarzystw. Pozwoli to nie tylko poznać ceny panujące u konkurencji, ale także zdobyć cenne informacje na temat ogólnych warunków ubezpieczeń  obowiązujących w innych podmiotach. Oferty dostępne w różnych towarzystwach mogą znacząco różnić się od siebie.

Kupuj pakiet

Towarzystwa ubezpieczeń często oferują różnego typu zniżki dla klientów, którzy zdecydują się na zakup pakietu ubezpieczeniowego, a nie tylko pojedynczej polisy. Jeśli dany klient jest właścicielem samochodu albo posiada np. ubezpieczenie na życie, to powinien dokładnie rozważyć zakup ubezpieczenia pakietowego, czyli obejmującego kilka polis. Takie rozwiązanie zwykle okazuje się tańsze, aniżeli opłacanie kilku osobnych ubezpieczeń.

Nie ubezpieczaj się od zdarzeń, które Ciebie nie dotyczą

Częstą wadą popełnianą przez klientów jest zakup ubezpieczenia od zdarzeń, z którymi nigdy nie będą mieli oni  do czynienia. Dobrym przykładem może być np. ubezpieczenie od powodzi, podczas gdy osoba kupująca polisę mieszka na V piętrze w bloku. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły, ponieważ każda dodatkowa opcja ubezpieczeniowa kosztuje. Nie ma więc potrzeby płacić za coś, z czego nigdy nie skorzystamy.  

Zapłać za cały rok z góry

Zapłata jednorazowa składki ubezpieczeniowej jest kolejnym doskonałym sposobem na obniżenie jej wysokości. Towarzystwa nagradzają klientów, którzy opłacają swoje ubezpieczenie za cały rok z góry. W zależności od podmiotu, taka forma wpłaty może przynieść klientowi oszczędność w wysokości od 5 do 15 proc. wartości składki. Dlatego też osoby dysponujące odpowiednią kwotą powinny wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Zabezpiecz swoje mieszkanie

Inną metoda na obniżenie wysokości płaconej składki ubezpieczeniowej jest poprawa bezpieczeństwa mieszkania. Można to zrobić montując w swoim lokalu np. drzwi albo rolety antywłamaniowe (koniecznie z atestem). Zabieg taki przynosi zwykle obniżkę płaconej kwoty o około 10 proc. Z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego do takiego mieszkania trudniej się dostać, czyli zmniejsza się ryzyko włamania.

Ubezpiecz z góry na 3 lata

Coraz więcej towarzystw oferuje możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia na okres dłuższy niż rok. Decydując się na dłuższą umowę, np. trzy lata z pewnością uzyskamy ciekawszą ofertę, a do tego pewność, że kolejne raty na następne lata będą na stałym poziomie.

Przedstawione propozycje to tylko wybrane sposoby na obniżenie wysokości płaconej składki ubezpieczeniowej. Jej wysokość zależy od ogólnych warunków ubezpieczeniowych danego towarzystwa oraz opcji dodatkowych wybranych przez klienta. Zawsze warto dokładnie zapoznać się z wybranym ubezpieczeniem i dopytać o ewentualne zniżki, ponieważ dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Comperia.pl
 

Trudno Ci zdecydować,
które ubezpieczenie jest najlepsze?
OC

Dziękujemy. Nasz agent niedługo się z Tobą
skontaktuje