Kalkulator ubezpieczenia OC AC

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego - samochodu czy motocykla, miał styczność z ubezpieczeniami OC i AC. Pierwsze z nich, to ubezpieczenie obowiązkowe w Polsce, drugie – autocasco wykupowane jest dobrowolnie, cieszy się jednak dużą popularnością wśród kierowców. Dlaczego ubezpieczenie OC i AC jest tak ważne? Polisa OC chroni przed odpowiedzialnością finansową klienta za szkody wyrządzone przez niego osobom trzecim – np. w wyniku wypadku komunikacyjnego. Odszkodowanie wypłaca wówczas zakład ubezpieczeń, zarówno jeśli ucierpią ludzie, jak i gdy dojdzie do uszkodzenia czy zniszczenia mienia. Ubezpieczenie AC, czyli tzw. autocasco, zabezpiecza natomiast mienie kierowcy – samochód i jego wyposażenie. W ramach tej polisy odszkodowanie można otrzymać zarówno za uszkodzenia czy zniszczenia dokonane z winy ubezpieczonego (np. gdy spowodował on kolizję), jak też za szkody na które nie miał wpływu (np. kradzież czy działanie sił natury). Obie polisy są powszechnie dostępne – oferują je liczne towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim rynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie polisy OC lub AC warto porównać oferty kilku ubezpieczycieli, najlepiej dostosowane do konkretnego klienta. Na cenę tych ubezpieczeń ma bowiem wpływ nie tylko konkurencyjność ubezpieczyciela ale też indywidualne cechy każdego klienta (np. wiek czy bezszkodowa jazda w przeszłości).
więcej

Dalej
Tańsze AC? Tak, to możliwe 2013-06-17

W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Jacek Kasperczyk
Czy można się ubezpieczyć od uderzenia meteorytu? 2013-03-29

Czy da się ubezpieczyć od wszystkiego? Raczej nie. Na rynku jest jednak produkt, pozwalający znacznie zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej – polisa typu All Risk.

Gabriela Drzymalska
Na co zwrócić uwagę kupując polisę AC? 2013-02-19

Do wielu kosztów związanych z posiadaniem samochodu doliczyć należy ubezpieczenie AC. Polisa ta nie jest co prawda obowiązkowa, jednak wiele osób się na nią decyduje, gdyż któż z nas nie lubi spać spokojnie? Comperia.pl podpowiada czym jest takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Jacek Kasperczyk
Formuła all risks w ubezpieczeniu AC 2013-01-24

Polisa autocasco chroni kierowcę przed skutkami uszkodzeń mechanicznych i kradzieży samochodu. Jedną z ciekawszych form takiego ubezpieczenia jest AC z formułą all risks. Na czym ono polega i czy są od niego jakieś wyłączenia? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.

Jacek Kasperczyk
Ubezpieczenie AC - odszkodowanie nie zawsze jest pewne 2012-12-27

Wydawać by się mogło, że osobom posiadającym dodatkowe ubezpieczenia autocasco nie straszne są wydatki związane z naprawą samochodu po wypadku lub kupnem nowego pojazdu, gdy stary został skradziony. Nic bardziej mylnego. Są przypadki, w których odszkodowania z takich polis nie są wypłacane. O jakich zdarzeniach mowa?

Jacek Kasperczyk
Jak płacić mniej za ubezpieczenie AC? 2012-12-03

Utrzymanie samochodu nie jest tanie… Paliwo i ubezpieczenie – to tylko podstawowe koszty, z którymi musimy się zmierzyć posiadając własne auto.  I o ile na ten pierwszy aspekt nie mamy większego wpływu, to już na cenę ubezpieczenia tak. W jaki sposób można płacić mniej za ubezpieczenie na przykładzie polisy autocasco.

Jacek Kasperczyk