Ubezpieczenie OC

W 3 krokach porównaj oferty OC 18 towarzystw ubezpieczeniowych
Będą Ci potrzebne: dane właściciela pojazdu oraz dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej typu komunikacyjnego jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. Najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu lub w dniu wygaśnięcia poprzedniej umowy OC powinien on zawrzeć kolejną umowę na okres 12 miesięcy. Jeśli wcześniejsza polisa OC nie ulegnie wypowiedzeniu na piśmie, będzie automatycznie odnowiona na kolejny rok, a niekoniecznie w danej chwili może być ona najkorzystniejszą pod względem cenowym ofertą dla klienta.

Warto za każdym razem, kiedy przystępujemy do podpisania umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu, zapoznać się z aktualną ofertą poszczególnych firm ubezpieczeniowych w tym zakresie. Nie musimy przy tym analizować zakresu ochrony ubezpieczeniowej czy wysokości sum gwarancyjnych zapewnianych z tytułu szkód osobowych i majątkowych, bowiem są one uregulowane odgórnie przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Natomiast już wysokość składki ubezpieczeniowej może znacznie różnić się między poszczególnymi zakładami ubezpieczeniowymi dla tego samego pojazdu i jego właściciela.

Oferty cenowe ubezpieczeń OC mogą być bardzo atrakcyjne dla klientów, jeśli firma ubezpieczeniowa bierze pod uwagę przy wyliczaniu składni zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia czy za fakt jego kontynuowania w tym samym zakładzie. O tym, jak wysoka ostatecznie będzie składka decydują czynniki, które brane są pod uwagę przy jej wyliczaniu, związane z kierującym pojazdem i samym samochodem. Klient dodatkowo może poszerzyć zakres ubezpieczenia OC o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków czy pakiet Assistance.

Compensa
PZU
HDI
InterRisk
Aviva
Axa Direct
Concordia
Gothaer
Pocztowe TUW
TUW TUW
TUW TUZ
Ergo Hestia
Benefia
Generali
Uniqa
Warta
Allianz
LINK 4
MTU
Proama
You Can Drive
Axa
Axa Życie
AXA Assistance

Poradniki ubezpieczeniowe


Eksperci o ubezpieczeniach


W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych kierowcy podpisujący umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC, mają również możliwość zakupienia dodatkowych opcji. Często taki pakiet jest dużo tańszy, niż np. dwie niezależne polisy. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, gdzie warto poszukać najlepszych ubezpieczeń – oto najnowszy ranking pakietów OC, NNW i rozszerzony Assistance.

13.01.2014

Zgodnie z polskim prawem, każda osoba posiadająca pojazd mechaniczny musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, niezależnie od tego, czy pojazd ten użytkuje, czy jedynie przetrzymuje w garażu. Analitycy Comperia.pl podpowiadają, jakimi kryteriami należy się kierować, by wybrać najlepszą polisę OC? 

03.12.2013

Kupując ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej często myślimy, że taka polisa chroni nas przed wszystkimi zdarzeniami losowymi. Niestety, pomimo że zakres takiego ubezpieczenia jest regulowany  ustawą, to uwzględnia ona także szereg sytuacji, w których ochrona po prostu nie działa. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, o jakich wyłączeniach mowa?

27.09.2013

Ceny polis komunikacyjnych ruszyły. Tym razem w dół. Eksperci Comperia.pl postanowili sprawdzić, czym jest to spowodowane.

27.08.2013

Jeżeli napiszę, że kraje anglosaskie wyprzedzają nas technologicznie, kulturowo, czy obyczajowo zapewne nie zaskoczę wielu. Być może jednak uda mi się to zrobić, jeżeli powiem, że między innymi w Wielkiej Brytanii i Australii już od paru lat funkcjonuje system ubezpieczania pojazdów od OC, gdzie cena polisy oparta jest o ilość pokonywanych kilometrów, a właściwie mil.

28.06.2013

Właściciele samochodów i innych pojazdów mechanicznych są zobowiązani do na wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Bankowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Mało jednak kto wie, że wykupiona przez nas polisa swoją ochroną nie obejmuje nas, tylko tzw. osoby trzecie. Sprawdźmy, z czego to wynika.

21.05.2013